958 produktów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Pesto Lidl

Producent: Baresa
Kategoria: Pesto – skład, sposób podania, wartości odżywcze
pesto lidl

Pesto Lidl

Producent: Baresa Kategoria: Pesto – skład, sposób podania, wartości odżywcze

4.0 Opinie (1)

Oznacz status produktu:

Pesto Lidl – informacje o produkcie

Pesto Lidl to produkt marki Baresa –  marki własnej sieci sklepów Lidl należącej do międzynarodowej grupy przedsiębiorstw Lidl.

Pod marką Baresa dostępne są różnego rodzaju produkty spożywcze, w tym pesto zielone Baresa Lidl. Jest to zielona pasta otrzymywana ze świeżej bazylii (zawartość 38%) z olejem słonecznikowym i oliwą z oliwek. Zawiera orzechy nerkowca oraz ser żółty i ser Pecorino Romano. Występuje również jako pesto czerwone (z pomidorów i bazylii) oraz pesto alla calabrese (z dodatkiem papryki i chili).

Produkt dostępny jest wyłącznie w sieci sklepów Lidl.

W skład pesto z Lidla wchodzą: 38% bazylia, olej słonecznikowy, 11% oliwa z oliwek, 5% orzechy nerkowca, 4,7% ser żółty (mleko krowie, sól substancja konserwująca: lizozym z jaja), 4% jogurt, substancje aromatyzujące, 2% cukier, 1,3% ser Pecorino Romano CHNP, 1% orzeszki piniowe, 1% czosnek, kwas: kwas mlekowy.

100 gramów produktu dostarcza: 364 kcal (35,9 g tłuszczu, 4,1 g białka, 4,8 g węglowodanów)

Średnia cena pesto Lidl to 5-6 złotych za opakowanie zawierające 190 gramów produktu.

Nasza opinia o pesto Lidl

Pesto Lidl to smaczna i aromatyczna pasta o apetycznej barwie i kremowej konsystencji. Produkt dobrze smakuje w klasycznym połączeniu z makaronem, ale sprawdzi się również jako dodatek do pieczywa, kanapek, grzanek czy pizzy. Z powodzeniem można go użyć także w roli składnika różnych potraw warzywnych, mięsnych czy rybnych.

Pasta jest dość gęsta, a proporcje bazylii do oleju wydają się dobrze wyważone. Bardzo ładnie pachnie – aromat jest przy tym niezwykle intensywny. Podobnie jak i smak, w którym wyraźnie czuć bazylię, a także orzechy i nutę czosnku. Jej barwa jest apetyczna, choć nie tak mocno zielona jak w przypadku niektórych tego rodzaju produktów.

Skład pesto pozostawia jednak nieco do życzenia. Wprawdzie zawartość bazylii jest dość wysoka, to na liście składników znajdują się zbędne dodatki. Pasta zawiera cukier, zastrzeżenia można mieć również do regulatora kwasowości (kwas mlekowy). Pewne wątpliwości może budzić też dodatek sera żółtego – klasyczne pesto zawiera wyłącznie twardy ser dojrzewający.

Cena pesto z Lidla jest przy tym korzystna.

Opinie o Pesto Lidl - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 5 = 3

Podobne