937 produktów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Ser feta Islos NaTurek

Producent: Turek
Kategoria: Ser feta – skład, właściwości, zastosowanie

Ser feta Islos NaTurek

Producent: Turek Kategoria: Ser feta – skład, właściwości, zastosowanie

0.0 Opinie (0)

Oznacz status produktu:

Ser feta Islos NaTurek – informacje o produkcie

Ser feta Islos NaTurek to produkt firmy Turek – polskiej mleczarni z historią sięgającą do 1925 roku, należącej do międzynarodowej Grupy Savencia.

Pod marką NaTurek dostępne są różnego rodzaju sery, w tym ser feta. Jest to miękki, solankowy ser sałatkowy o naturalnym smaku, wytwarzany z pasteryzowanego mleka krowiego. Ma formę pojedynczego bloku. Występuje również w wersji z ziołami.

W skład sera feta Islos marki NaTurek wchodzą: mleko pasteryzowane, regulator kwasowości E575, sól morska, podpuszczka mikrobiologiczna.

100 gramów produktu dostarcza: 202 kcal (16 g tłuszczu, 11 g białka, 3,5 g węglowodanów)

Średnia cena sera feta Islos NaTurek to 6-7 złotych za opakowanie zawierające 180 gramów produktu.

Nasza opinia o serze feta Islos NaTurek

Ser feta Islos NaTurek to smaczny i aromatyczny ser o dobrym i bezpiecznym składzie. Zawiera same naturalne składniki – mleko, podpuszczkę i sól morską. Nieco wątpliwości może budzić przy tym znajdujący się na liście regulator kwasowości – E575 to jednak lakton kwasu glukonowego będący naturalną substancją stosowaną jako dodatek do żywności, uznawany za w pełni bezpieczny.

Smak sera jest wyrazisty i bogaty, a jego zapach – zachęcający. Ser ma zwartą i przyjemną konsystencję. Wspaniale smakuje w towarzystwie warzyw – świetnie sprawdzi się więc jako składnik różnego rodzaju sałatek, a także potraw z jarzynami. Może być również zapiekany i wykorzystywany jako baza farszów. Dobrze komponuje się też z pieczywem i makaronem.

Warto przy tym wspomnieć, że nie jest to klasyczny ser feta i nie należy go z nim mylić, czemu może sprzyjać forma i smak sera, a także opakowanie (choćby litery stylizowane na greckie). Za prawdziwą fetę uznać można jedynie oryginalny produkt grecki wytwarzany z mleka owczego i koziego w specjalnych warunkach. Tylko taki ser można też określać prawnie chronioną nazwą „feta”.

Cena sera Islos NaTurek jest przy tym korzystna.

Opinie o Ser feta Islos NaTurek - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 2 = 2

Podobne