466 produktów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Kapsułki do prania

0.0 Opinie (0)

Kapsułki do prania to kolejne ze środków piorących, które charakteryzują się niezwykłą efektywnością i wygodą użytkowania. Dzięki swoim zaletom kapsułki stają się coraz popularniejszym detergentem na rynku, a konsumenci znacznie częściej po nie sięgają. W sklepach można odnaleźć wiele wariantów kapsułek do prania – począwszy od uniwersalnych, a skończywszy na tych przeznaczonych do danego koloru ubrań.

Co zawierają kapsułki do prania i jak działają?

Wygoda kapsułek do prania jest jednym z ich głównych zalet. Podczas ich używania nie musimy się martwić o ilość dozowania – jedna kapsułka, to po prostu jedno pranie. Dlatego są one świetną alternatywą dla proszków do prania. Znaczna większość tego typu detergentów charakteryzuje się trzy- lub dwukomorowym opakowaniem, które odseparowuje od siebie poszczególne składniki, w tym zazwyczaj: środek piorący, odplamiacz oraz płyn do płukania. Żelowa formuła kapsułek sprawia, że podczas kontaktu z wodą wszystkie ze składników łączą się ze sobą. Warto mieć na uwadze, że skład kapsułek zależy od modelu i marki detergentu.

Kapsułka do prania, źródło: Shutterstock

Dzięki skoncentrowanej formule kapsułki świetnie radzą sobie z zabrudzeniami i jednocześnie pielęgnują tkaniny. Warto również wspomnieć o tym, że kapsułki do prania są skuteczne w zakresie temperatur od 30oC, do aż 90oC. Co ciekawe, niektóre z kapsułek są wzbogacone o aktywatory blasku oraz dodatkowe kompozycje zapachowe, które zostawiają na ubraniach przyjemny, świeży zapach tak, jak dowolny płyn do płukania.

Wady i zalety kapsułek do prania

Kapsułki do prania mają zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Bez wątpienia mają one wiele zalet, a największą z nich jest wygoda i komfort użytkowania. Kapsułka, wykorzystując formuły łączące składniki, zastępuje proszek, płyn do płukania, a często nawet odplamiacz. Pomimo niewielkich rozmiarów kapsułki wystarczają w zupełności na ok. 5 kg jednorazowego prania, dlatego minimalizują do zera ryzyko dodania do pralki zbyt dużej lub zbyt małej ilości detergentu. Inne zalety tego typu środków to m.in.:

  • łatwość użytkowania – kapsułkę wystarczy wrzucić do bębna pralki bezpośrednio między ubrania,
  • trwałość – większość tego typu detergentów jest sprzedawanych w solidnych pudełkach, dlatego nie tracą na swojej jakości,
  • brak zacieków – użycie kapsułek eliminuje problem, występujący podczas używania proszków do prania – nieestetyczne białe osady,
  • skuteczność – kapsułki radzą sobie nawet z najtrudniejszymi zabrudzeniami, a ich specjalistyczna formuła pielęgnuje tkaniny.

Niestety, pomimo wielu zalet, kapsułki do prania nie są pozbawione wad. Pierwszą i najbardziej zauważalną wadą jest brak możliwości dozowania detergentu, a to może być problematyczne podczas krótkich cykli prania. Dodatkowo należy zwracać uwagę na to, by nie zmoczyć kapsułek podczas ich wyjmowania z pudełka, ponieważ momentalnie rozpuszczają się w wodzie. Trzeba także pamiętać o tym, że jeśli zakupiony detergent nie jest dobrej jakości, to może pozostać po nim ślad, ponieważ kapsułka może nie rozpuścić się całkowicie.

Kapsułka do prania, źródło: Shutterstock

Rynek kapsułek do prania w Polsce

Wielość zalet kapsułek sprawia, że konsumenci sięgają po nie coraz częściej. Są one świetną alternatywą dla proszku do prania, a często również dla płynu do płukania. To pozwala na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy – zamiast kilku produktów wystarczy jeden preparat.

Wybór kapsułek do prania jest dość różnorodny. W sklepach możemy odnaleźć detergenty uniwersalne, zapachowe, przeznaczone do tkanin białych lub kolorowych. Najpopularniejsze marki w ogólnym rankingu to: Ariel, Persil, Vizir, Surf i Lenor.

Ceny kapsułek są uzależnione od ilości sztuk produktu w opakowaniu. I tak za kapsułki firmy Ariel Color 3w1 (28 szt.) w sklepach stacjonarnych zapłacimy od 35 do 38 złotych. Należy jednak mieć na uwadze, że w sklepach internetowych można je znaleźć znacznie taniej, gdyż za tę samą pojemność zapłacimy nawet 25 zł!

Jeśli chodzi o kapsułki Persil 4w1 Disc Color, to w znanych drogeriach, za 28 sztuk zapłacimy ok. 40 zł – czyli nieco więcej niż za kapsułki Ariel. Mimo to w sklepach internetowych koszt opakowania kapsułek Persil to już ok. 29 zł.

Opinie o Kapsułki do prania - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

83 − 75 =

Opinie

  1. H Hanka

    Z kapsułkami pranie jest mega wygodne, nie trzeba babrać się w proszkach czy płynach... Super tekst, dzięki!

Podobne

Produkty w tej kategorii