753 produktów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Kostkarka do lodu – opis, obsługa, działanie, ceny

kostkarka do lodu

4.0 Opinie (1)

kostkarka do lodu

Kostkarka do lodu to praktyczne urządzenie, które pozwala na szybką produkcję kostek lodu. Ma zastosowanie zarówno w gastronomii, jak i w warunkach domowych. Jej obsługa jest łatwa i wygodna. Nie ma się więc czemu dziwić, że tego rodzaju sprzęt zyskuje coraz większą popularność. Warto więc wiedzieć, czym się wyróżnia. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje na temat kostkarek do lodu. Podpowiadamy również, czym kierować się podczas wyboru urządzenia.

Kostkarka do lodu – co to jest?

Kostkarka do lodu to urządzenie służące do produkcji lodu. Pozwala na szybkie i proste przygotowanie kostek lodu. Znajduje zastosowanie przede wszystkim w gastronomii – to obowiązkowy element wyposażenia restauracji czy baru. Z powodzeniem sprawdzi się przy tym również w warunkach domowych, zwłaszcza latem. W upalne dni często sięgamy przecież po chłodne napoje, do których wrzucamy kostki lodu.

Domowa kostkarka jest stosunkowo niewielka i nie zajmuje zbyt wiele miejsca. Zwykle wykonana jest ze stali nierdzewnej. Często dostępna jest opcja wyboru koloru sprzętu. W sprzedaży są także różnej wielkości urządzenia. Warto przy tym wiedzieć, że wyróżnia się kostkarki wolnostojące i przeznaczone do zabudowy w lodówce.

Zobacz naszą opinię o kostkarce do lodu z Lidla!

Jak działa kostkarka do lodu?

Zasada działania sprzętu jest prosta, a jego obsługa łatwa. Sercem kostkarki do lodu jest czynnik chłodzący – tym jest zaś, w zależności od modelu, powietrze lub woda. Zasadniczo urządzenie zbudowane jest z pojemnika na wodę oraz koszyka lub szuflady na kostki.

Cały proces produkcji kostek lodu przebiega w kilku prostych krokach. Na początku należy pamiętać o podłączeniu urządzenia do źródła zasilania. Następnie trzeba napełnić zbiornik wodą. Wówczas włączamy sprzęt i dokonujemy niezbędnych ustawień (opcje przygotowania kostek, np. wielkość, kształt). Teraz wystarczy trochę poczekać – nie trwa to jednak długo, zwykle kilkanaście minut. W tym czasie woda jest pompowana do pojemnika i następuje proces mrożenia. O końcu pracy kostkarki zazwyczaj powiadamia nas sygnał dźwiękowy, w który wyposażonych jest większość modeli.

kostkarka do lodu

Jak wybrać kostkarkę do lodu?

Podczas wyboru kostkarki do lodu warto kierować się kilkoma istotnymi czynnikami, żeby wybrany sprzęt spełnił wszystkie nasze oczekiwania. Do najważniejszych parametrów urządzenia, które trzeba uwzględnić przy podejmowaniu decyzji zakupowej, należą przy tym jego moc, pojemność i wydajność. Warto więc w pierwszej kolejności określić swoje potrzeby i do nich dostosować wybór konkretnego modelu.

Moc kostkarki do lodu wpływa bezpośrednio na jej wydajność i szybkość pracy (zwykle to 90-100 W). Pod tym względem zależność wydaje się więc oczywista. Sama wydajność oznacza natomiast ilość lodu produkowaną w ciągu doby – rzecz należy dobrać do swoich oczekiwań i potrzeb. Niemniej istotny jest wybór pojemności urządzenia – większy zbiornik to więcej kostek na raz.

Warto zwrócić uwagę również na wielkość kostkarki do lodu, poziom generowanego hałasu, a także dostępne opcje przygotowania kostek (rodzaj, kształt i wielkość kostek).

Kostkarka do lodu – ceny

Ceny kostkarek do lodu są zróżnicowane w zależności od wielu czynników, takich jak producent i marka, moc i pojemność urządzenia, funkcje itp.

Średnia cena sprzętu na użytek domowy to 500-700 złotych. Na rynku dostępne są przy tym także modele w wyższych cenach – 1000-2000 złotych.

Opinie o Kostkarka do lodu – opis, obsługa, działanie, ceny - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

85 − 78 =

Podobne