527 produktów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Eyeliner

4.0 Opinie (1)

  • eyeliner

Odpowiednio namalowana kreska na powiece uwydatnia oczy i podkreśla spojrzenie. To bardzo ważny element makijażu. A każda osoba, która się maluje, chce, by jej makijaż wyglądał idealnie. Tylko czym tę kreskę namalować? Klasyczną kredką, a może eyelinerem? Tylko jaki będzie najlepszy?

Rodzaje eyelinerów, ich wady i zalety

Eyeliner to nic innego jak tusz, którym - jak sama nazwa wskazuje - malujemy kreskę na oku. A dokładnie na powiece - górnej, a także dolnej. Na półkach drogerii możemy znaleźć wiele rodzajów tego kosmetyku.

Mamy głównie eyelinery czarne (zdecydowanie najpopularniejsze), ale sa też kolorowe (np. brązowe, granatowe, ale i fioletowe czy złote), brokatowe. A gdy już wybierzemy interesujący nas kolor, musimy zdecydować, jaka forma i konsystencja tego kosmetyku będzie dla nas najlepsza.

Początkującym poleca się eyelinery w pisaku. Malowanie nimi przypomina rysowanie mazakiem. Niestety szybko wysychają, a kolor, który dają, nie jest głęboki. Pod tym względem lepszy będzie eyeliner w płynie, z pędzelkiem - którym, wydobytym z kałamarza, jednym pociągnięciem namalujemy wyraźną kreskę. Jednak trzeba mieć do tego wprawioną rękę! Najłatwiejszy w obsłudze będzie eyeliner z krótkim pędzelkiem o krótkim włosiu (czasem zamiast włosków mamy aplikator). Im dłuższy pędzelek i dłuższe włosie, tym trudniej pracuje się z kosmetykiem. W przeliczeniu na pojemność opakowania eyelinery w płynie są zazwyczaj tańsze, jednak bardzo trudno wydobyć z kałamarza cały kosmetyk - prędzej zaschnie lub zrobią się w nim grudki. Do wyboru mamy też eyelinery w żelu, które jak farbkę nakładamy na powiekę specjalnym, skośnym pędzelkiem. Zazwyczaj te eyelinery dają piękny efekt, ale mają gęstą konsystencję, przez co często się kruszą i zostawią na policzkach "kurz". Szybko zasychają nie tylko na skórze, ale i w opakowaniu. Możemy wybrać też eyelinery wodoodporne lub nie, matowe lub błyszczące.

Eyeliner, źródło: Shutterstock

Eyelinery - marki, ceny i oceny

Najpopularniejsze zdają się eyelinery w kałamarzu z pędzelkiem. Wśród nich dobre recenzje zbierają produkty marek Sephora (ok. 45 zł za 2,5 ml) - te są supertrwałe i się nie rozmazują. Z tańszych warte uwagi są te od Rimmel (1,7 ml, ok. 20 zł) i Bourjois (ok. 30 zł za 2,5 ml), które również są trwałe i dają wyrazisty efekt (ten ostatni produkt ma długi pędzelek, przez co niewprawionym trudno namalować precyzyjną kreskę). Jeśli chcemy kupić tani i nie najgorszy produkt, warto spojrzeć w drogerii na półkę marki Wibo.

Zdecydowanie najlepsze recenzje i oceny dotyczą jednak eyelinerów w pisaku. Wśród internetowych faworytów wymienić należy produkty, które oferują nam Rimmel (wodoodporny eyeliner, który nie rozmazuje się i nie kruszy za ok. 30 zł za 1,2 ml), Maybelline (niezwykle precyzyjny i łatwy w użyciu eyeliner za ok. 40 zł za 6 g), L`Oreal Paris (ok. 70 zł za 6 ml) czy Eveline (ok. 30 zł za 7 ml trwałego, precyzyjnego, "łatwego w obsłudze" produktu).

Wśród eyelinerów w żelu wart uwagi jest na pewno Bobbi Brow (ponad 100 zł za 3 g), który łatwo się nakłada, a przy tym kosmetyk się nie kruszy i byłby niezwykle wydajny, gdyby nie wysychał w opakowaniu (to wada wszystkich eyelinerów w żelu). Tańsze żele do malowania kresek na powiekach oferują nam np. Maybeline (ok. 30 zł za 3 g, niezwykle wydajny, a kolor głęboki) czy AA Wings (ok. 25 zł za 5,5 g, dobrze się go nakłada, nie rozmazuje się, ale szybko wysycha, łatwo dostępny).

Opinie o Eyeliner - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

23 + = 32

Podobne