526 produktów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Pianka do golenia

4.0 Opinie (1)

  • pianka do golenia

Łatwe golenie i gładka skóra bez podrażnień? Niechciane owłosienie można usuwać na różne sposoby. Jeśli w grę nie wchodzi inny sposób niż maszynka (nieelektryczna), przed goleniem włoski powinno się zwilżyć i zmiękczyć. Czym? Najpopularniejszym kosmetykiem, zarówno dla mężczyzn, jaki i dla kobiet, jest bez wątpienia pianka do golenia.

Po co i jak używać pianki do golenia?

Kosmetyki do golenia, nie tylko pianki, ale też żele, mydła, kremy czy oleje, przede wszystkim zwiększają poślizg maszynki i zabezpieczają skórę przed ostrzem. Tworzą warstwę ochronną między nim a skórą, zmniejszają podrażnienia skóry. Wpływają też na golone włoski - utrzymują ich nawilżenie podczas golenia, zmiękczają i ułatwiają ich ścinanie. Poza tym pozwalają śledzić prowadzenie maszynki po skórze, dzięki czemu wiadomo, które miejsca nie były jeszcze golone, co bardzo ułatwia tę czynność.

Po naciśnięciu dozownika otrzymujemy produkt gotowy do użycia - głównie tym pianka różni się od nieco mniej popularnego żelu do golenia, który tworzy pianę dopiero po rozmasowaniu na mokrej skórze. Co ważne, piankę nakłada się pod włos i trzeba ją delikatnie wmasowywać w skórę, a nie tylko na nią położyć. Trzeba też pozostawić ją na chwilę na skórze przed rozpoczęciem golenia, aby kosmetyk zaczął działać.

Pianka jest wygodna i łatwa w użyciu, ma lekką formuję i łatwo się spłukuje. Zawiera jednak mniej składników pielęgnujących skórę niż żel, jest dużo mniej wydajna i bardziej zapycha maszynkę.

Pianka do golenia, źródło: Shutterstock

Pianka do golenia skład

Pianka do golenia to kosmetyk w aerozolu, sprzedawany w metalowej puszce. Zawiera głównie wodę i mieszaninę gazów (propan, butan, izobutan). Obok substancji zmiękczających włoski pianka powinna mieć w składzie też naturalne olejki, ekstrakty z roślin, witaminy. Warto stawiać na pianki zawierające glicerynę, pantenol, aloes. Niewskazany wśród składników jest alkohol, choć często można go tam znaleźć.

Pianki do golenia dla kobiet i mężczyzn

Pianki do golenia najlepiej podzielić na te przeznaczone dla mężczyzn (a więc produkowane z myślą o goleniu zarostu na twarzy) i dla kobiet (do golenia innych części ciała). Różnią się głównie zapachem i wyglądem opakowania.

Zdaje się, że pianki dla kobiet są też dokładniej opisane: możemy bez problemu znaleźć pianki łagodzące, wygładzające, do skóry wrażliwej, nawilżające i inne, możemy przebierać też w zapachach (które są ściśle związane ze składem, najczęściej zawierają ekstrakty z roślin, którymi pachną); popularne są pianki kwiatowe (np. konwalie, lawenda, róża) i owocowe (np. melon, papaja, mango). Produkty damskie zazwyczaj zawierają więcej aloesu i składników odżywczych, nawilżających oraz witamin. A przynajmniej producenci wyraźniej zaznaczają to na opakowaniach. Bywa, że pianki dla kobiet są przeznaczone do golenia konkretnych części ciała, np. nóg lub miejsc intymnych.

Wśród pianek dla mężczyzn znajdziemy głównie takie do skóry normalnej, wrażliwej, nawilżające, ochronne, a także do twardego zarostu.

Pianka do golenia, źródło: Shutterstock

Pianki do golenia - marki, ceny i oceny

Pianki sprzedawane są metalowych puszkach, najłatwiej znaleźć opakowania zawierające 200 ml produktu, popularne są też mniejsze, np. 170, a także 100- i 75-mililitrowe, które sprawdzą się szczególnie w podróży.

Ceny pianek to zazwyczaj kilkanaście złotych. Najpopularniejsze są bez wątpienia produkty marki Gilette, chętnie kupowane są też pianki Nivea, obie marki oferują wiele rodzajów tych kosmetyków. Dobrze oceniane są też nieco mniej popularne pianki Proraso, które kosztują ok. 20 zł. Dobre recenzje zbierają też znacznie droższe pianki, np. oferowane przez Vichy, Collistar (ponad 50 zł), House 99 (marka Davida Beckhama, ponad 70 zł za 200 ml, chroni przez skaleczeniami). Te używane są głównie przez barberów.

Wśród produktów dla pań popularne są pianki do golenia marki Venus, która ma bogatą ofertę tych kosmetyków. Internautki chwalą tez pianki Satin Care (również bogata oferta i bardzo dobre recenzje).

Opinie o Pianka do golenia - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

66 + = 71

Podobne