948 produktów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Lakiery hybrydowe – cechy, zalety, bezpieczeństwo stosowania

lakiery hybrydowe

4.0 Opinie (1)

lakiery hybrydowe

Lakiery hybrydowe to specjalne preparaty do stylizacji paznokci pozwalające na osiągnięcie trwałego i estetycznego efektu. Są bardzo popularne w salonach kosmetycznych, ale kobiety równie chętnie wykorzystują je także w domu podczas samodzielnego wykonywania manicure. Nie ma się zresztą czemu dziwić, bo jest to świetne rozwiązanie dla osób ceniących elegancję i wygodę. Warto więc dowiedzieć się, czym wyróżniają się lakiery hybrydowe. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje na ich temat.

Lakier hybrydowy – co to jest?

Lakier hybrydowy to środek do stylizacji paznokci przeznaczony do wykonywania manicure i pedicure hybrydowego. Tworzy na paznokciu bardzo trwałą i odporną na uszkodzenia i odpryski powłokę, a przy tym pozwala na uzyskanie naturalnego i spektakularnego efektu.

Manicure hybrydowy utrzymuje się na paznokciach około 2-3 tygodni. Prezentuje się bardzo estetycznie, nadając paznokciom długotrwały blask i połysk, bez zacieków i odbarwień. Sekret działania lakierów hybrydowych tkwi zaś w światłoutwardzalnych substancjach w nich zawartych. Co więcej, obecnie na rynku dostępne są lakiery w szerokiej gamie kolorystycznej, co zapewnia możliwość wyboru barwy zgodnej z osobistymi gustami i preferencjami.

Jak nakładać lakier hybrydowy?

Aplikacja lakieru hybrydowego jest stosunkowo łatwa i nie powinna sprawić większych kłopotów, zwłaszcza osobom stosującym wcześniej klasyczne lakiery do paznokci. Zasadnicza różnica polega na utwardzaniu każdej nałożonej warstwy lampą UV lub LED.

Wykonanie manicure rozpoczyna od wycięcia skórek i nadania pożądanego kształtu płytce paznokci. Przed nałożeniem lakieru należy ją również zmatowić i odtłuścić przy użyciu specjalnego preparatu, tzw. cleanera. Wtedy można nałożyć już warstwę bazy, którą następnie utwardza się promieniami UV lub LED.

Kolejny krok to aplikacja wybranego lakieru i utwardzenie każdej warstwy (zwykle nakłada się dwie). Na koniec należy użyć tzw. topu, który nabłyszcza paznokcie i zapewnia ochronę przed uszkodzeniami. Ostatni etap to zaś ponowne zastosowanie cleanera w celu usunięcia tłustego filmu z płytki.

Cały proces nie jest szczególnie kłopotliwy, choć zajmuje trochę czasu i wymaga skupienia oraz precyzji. Jeśli więc nie czujemy się na siłach albo wolimy pozostać pod profesjonalną opieką, warto skorzystać z usług salonu kosmetycznego.

lakier hybrydowy

Czy lakiery hybrydowe są bezpieczne?

Lakiery hybrydowe – wbrew niektórym opiniom – są całkowicie bezpieczne. Zawierają wyłącznie składniki uprzednio przetestowane i przebadane pod kątem wpływu na zdrowie. Warto jednak zawsze wybierać preparaty wysokiej jakości. Nie powinno nam też zaszkodzić stosowanie lamp do utwardzania nakładanych warstw. Ekspozycja na promienie w tym przypadku jest stosunkowo niedługa i nie wywiera żadnego wpływu na zdrowie. Warunkiem jest oczywiście sprawny sprzęt i jego poprawne użytkowanie.

Warto przy tym pamiętać, żeby nie nakładać lakieru na uszkodzoną czy też chorobowo zmienioną płytkę paznokciową. Zasadniczo nie ma jednak większych przeciwwskazań do stosowania hybrydy. Wyjątkiem będzie uczulenie na którychś ze składników preparatów potrzebnych do wykonania manicure.

Lakiery hybrydowe – dostępność, ceny

Obecnie lakiery hybrydowe są bardzo popularne, stąd też ich duża dostępność na rynku i szeroki wybór. W sprzedaży są przy tym zarówno produkty profesjonalne przeznaczone głównie do salonów kosmetycznych, jak i amatorskie do użytku domowego. Tego rodzaju środki do stylizacji paznokci kupić można w hurtowniach kosmetycznych, drogeriach, a nawet w marketach.

Ceny lakierów hybrydowych są dość zróżnicowane, na co wpływ ma szereg czynników. Średni koszt to 10-20 złotych za buteleczkę.

Zobacz inne nasze artykuły i produkty z kategorii Kosmetyki :)

Opinie o Lakiery hybrydowe – cechy, zalety, bezpieczeństwo stosowania - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 + 7 =

Podobne