527 produktów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Żel do golenia

4.0 Opinie (1)

  • żel do golenia

Każdy, kto używa brzytwy lub maszynek do golenia - nieważne, jakiej części ciała - wie, że aby golić się skutecznie, potrzeba także odpowiedniego kosmetyku - takiego, który zmiękczy włoski, zwiększy poślizg maszynki, a do tego zapobiegnie podrażnieniom skóry i zacięciom. Do niedawna w tym celu używano głównie kremów do golenia, aktualnie najpopularniejsze zdają się pianki, ale żele do golenia wydają się równie dobrym, jeśli nie lepszym rozwiązaniem.

Żel go golenia - ogólne informacje

Żele do golenia to kosmetyki sprzedawane zazwyczaj w dużej metalowej tubie, jak pianki czy dezodoranty, ale na rynku dostępne są też żele w tubkach przypominających te z kremami do rąk, a także w pojemnikach z pompką, jak mydła w płynie.

Jak sama nazwa wskazuje, to kosmetyki o konsystencji żelu, które zawierają składniki ułatwiające golenie, zmiękczające włoski, niwelujące podrażnienia, zapobiegające im oraz pielęgnujące i regenerujące skórę. To m.in. aloes, ekstrakty roślinne, witaminy, olejki.

Żele są dużo wydajniejsze niż pianki, znacznie gęstsze - zawierają mniej wody, a zamiast niej więcej dobrych dla skóry składników. Poza tym zapewniają większy poślizg maszynki po skórze.

Żel do golenia, źródło: Shutterstock

Żele do golenia - rodzaje

Żele do golenia możemy podzielić ze względu na różne cechy, wyróżniamy np. żele do golenia w metalowej tubie pod ciśnieniem i w tubce z tworzywa sztucznego do wyciskania jak krem.

Są żele dla kobiet i dla mężczyzn, żele do twarzy i ciała, a także do konkretnych miejsc, np. okolic intymnych.

Żele można podzielić też względu na ich właściwości, możemy kupić np. żele nawilżające, regenerujące, odżywcze, do skóry wrażliwej, suchej.

Wśród produktów dla kobiet możemy przebierać w zapachach (dominują owoce egzotyczne), ale znajdziemy też bezzapachowe żele do golenia, bezbarwne, dla alergików.

Większość żeli po zmieszaniu z wodą tworzy na skórze piankę, ale nie wszystkie. Są i takie, do których użycia woda wcale nie jest potrzebna.

Jak używać żelu do golenia?

Przed goleniem niewielką ilość żelu należy nanieść na zwilżoną ciepłą wodą skórę, wmasować - co zazwyczaj, lecz nie zawsze, powoduje powstanie pianki - zostawić na chwilę, by specyfik zaczął działać, a następnie ogolić niechciane owłosienie maszynką, a resztki żelu spłukać ciepłą wodą.

Żel do golenia, źródło: Shutterstock

Żele do golenia - marki, ceny i oceny

Opakowania żeli do golenia mają zazwyczaj 150-200 ml, najczęściej kosztują kilkanaście złotych.

Bez wątpienia najpopularniejsze są produkty marki Gillette. Dla kobiet przeznaczone są kosmetyki linii Venus i Satin Care, niekojarzących się bezpośrednio ze znaną firmą produkującą nie tylko żele i pianki, ale może przede wszystkim maszynki do golenia. Gillette proponuje nam wiele rodzajów żeli, zarówno męskich, jak i damskich. Najczęściej kosztują one kilkanaście złotych, są bardzo łatwo dostępne, skutecznie zapobiegają podrażnieniom, a damskie pięknie pachną.

Inne popularne żele do golenia to kosmetyki marek Nivea i Joanna (dla kobiet), są bardzo wydajne i przyjemnie się ich używa (zwłaszcza jeśli chodzi o zapachy kosmetyków dla pań).

Popularne są też droższe żele marki Vichy (ok. 40-50 zł za 150 ml) dla suchej i wrażliwej skóry, internauci cenią też kosmetyki Clinique For Men i Biotherm Homme GelShaver (ok. 70 zł za 125 ml), jednak trudno je kupić. Barberzy polecają żele Bandido (litr za 35 zł) w ciekawych opakowaniach przypominających butelkę whisky.

Opinie o Żel do golenia - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

6 + 1 =

Podobne