937 produktów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Kakao Biedronka

Producent: Magnetic
Kategoria: Ogólna
kakao biedronka

Kakao Biedronka

Producent: Magnetic Kategoria: Ogólna

4.0 Opinie (1)

Oznacz status produktu:

Kakao Biedronka – informacje o produkcie

Kakao Biedronka to produkt marki Magnetic – marki własnej należącej do sieci sklepów Biedronka będącej częścią portugalskiego przedsiębiorstwa Jeronimo Martins.

Pod marką Magnetic dostępne są różnego rodzaju słodycze czekoladowe, w tym także kakao. Jest to kakao extra ciemne o obniżonej zawartości tłuszczu (zawartość tłuszczu kakaowego wynosi 10-12%). Może być użyte do ciast i deserów, a także przygotowania napoju. Producent zaleca wsypać 1 łyżeczkę kakao i 2 łyżeczki cukru do filiżanki, wymieszać z niewielką ilością wody, następnie dodać gorące mleko i zamieszać.

Produkt dostępny jest wyłącznie w sieci sklepów Biedronka.

W skład kakao z Biedronki wchodzą: kakao o obniżonej zawartości tłuszczu (zawartość tłuszczu kakaowego 10-12%), regulator kwasowości: węglany potasu.

100 gramów produktu dostarcza: 309 kcal (11 g tłuszczu, 24 g białka, 13 g węglowodanów)

Średnia cena kakao marki Biedronki to 6-7 złotych za opakowanie zawierające 200 gramów produktu.

Nasza opinia o kakao Biedronka

Kakao Biedronka to produkt, który świetnie sprawdzi się zarówno jako baza ciepłego napoju kakaowego, jak i podczas przygotowywania różnego rodzaju ciast i deserów. Dobrze wypada w ciastach typu brownie czy murzynek, nadając wypiekom apetycznej ciemnej barwy i czekoladowego smaku. Spisze się w roli dodatku do rozmaitych ciasteczek, babeczek, muffinek i kremów. Śmiało można użyć go również jako składnika polewy.

Przyrządzenie gorącego kakao jest proste i nie wymaga gotowania. Proszek łatwo rozpuszcza się w gorącym mleku i wodzie. Jest idealnie sypki, aromatyczny, bardzo przyjemnie pachnie. Gotowy napój smakuje dobrze, choć trzeba przyznać, że nieco brakuje mu głębi – nie jest tak bogaty i mocno czekoladowy jak w przypadku użycia innych tego typu produktów z wyższej półki dostępnych na rynku. To z całą pewnością jednak lepszy wybór niż napoje kakaowe zawierające mnóstwo cukru i szereg sztucznych dodatków.

Warto też wspomnieć, że po otwarciu opakowania lepiej jest przesypać kakao do szczelnego słoiczka czy puszki, co zapewni dłuższą świeżość produktu i zapobiegnie wysypywaniu się. Oryginalnie kakao znajduje się w torebce, którą należy rozciąć.

Kakao z Biedronki ma korzystną cenę.

Opinie o Kakao Biedronka - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 1 = 2

Podobne