958 produktów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Masa makowa Bakalland

Producent: Bakalland
Kategoria: Ogólna
masa makowa bakalland

Masa makowa Bakalland

Producent: Bakalland Kategoria: Ogólna

4.0 Opinie (1)

Oznacz status produktu:

Masa makowa Bakalland – informacje o produkcie

Masa makowa Bakalland to produkt marki Bakalland – marki należącej do firmy Bakalland zajmującej się produkcją bakalii, której historia sięga 1991 roku.

Oferta firmy obejmuje różnego rodzaju bakalie, batony owocowe i zbożowe oraz produkty do pieczenia, w tym masę makową z bakaliami. Jest to masa stanowiąca mieszankę mielonego maku (zawartość 22%) oraz bakalii (zawartość 6,5%). Zawiera rodzynki i skórkę pomarańczową. To produkt gotowy do użycia – ma zastosowanie jako składnik ciast, tortów, deserów, potraw wigilijnych. Dostępny jest w metalowej puszce z zawleczką.

W skład masy makowej Bakalland wchodzą: woda, mak 22%, cukier, bakalie 6,5% [rodzynki 55% (rodzynki 99,5%, olej bawełniany i/lub słonecznikowy); skórka pomarańczowa kandyzowana 45% (skórka pomarańczowa 59%, syrop glukozowo-fruktozowy, cukier)], syrop cukru inwertowanego, mąka pszenna, aromat, regulator kwasowości: kwas cytrynowy.

100 gramów produktu dostarcza: 214 kcal (9,6 g tłuszczu, 4,5 g białka, 23 g węglowodanów)

Średnia cena masy makowej Bakalland to 9-10 złotych za opakowanie zawierające 850 gramów produktu.

Nasza opinia o masie makowej Bakalland

Masa makowa Bakalland to produkt, który dobrze sprawdzi się podczas przygotowywania różnego rodzaju wypieków, zwłaszcza makowców, seromakowców, strucli makowych, tortów z makiem itd. Śmiało można jej użyć również jako składnika tradycyjnych potraw wigilijnych, takich jak kutia czy łazanki z makiem.

Niestety jej skład może wzbudzić nieco wątpliwości. Wprawdzie lista składników jest tu i tak stosunkowo krótka (na tle innych podobnych produktów dostępnych na rynku), to jednak znajdziemy na niej takie dodatki jak syrop glukozowo-fruktozowy, cukier inwertowany czy mąka pszenna. Masa nie zawiera w ogóle miodu. Ponadto zawartość maku jest stosunkowo niska (zaledwie 22%) – porównywalna do innych gotowych mas makowych, ale z pewnością znacznie niższa niż w przypadku masy przygotowanej samodzielnie.

Jeśli zaś chodzi o jej inne właściwości, to masa makowa jest wilgotna i delikatna,  a także dość aromatyczna – pachnie bardzo przyjemnie i zachęcająco. Wyraźnie wyczuwalna jest tu słodycz, ale nie można powiedzieć, żeby całość była przesłodzona. Masa makowa od Bakalland dobrze zachowuje się podczas pieczenia.

Amatorzy tradycyjnych domowych wyrobów mogą więc co prawda poczuć się nieco zawiedzeni, ale trudno zaprzeczyć, że gotowa masa sprzyja oszczędności czasu i wysiłku, co może stanowić sporo zaletę, szczególnie przed świętami. Warto również dodać, że mimo wszystko jest to jeden z lepszych (jeśli nie najlepszy) gotowców tego rodzaju powszechnie dostępnych w sklepach.

Cena masy makowej Bakalland jest przy tym atrakcyjna.

Opinie o Masa makowa Bakalland - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 1 = 1

Podobne