958 produktów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Parówki Krakus

Producent: Animex Foods
Kategoria: Parówki – mięsna przekąska na każdą kieszeń
kraków parówki z szynki

Parówki Krakus

Producent: Animex Foods Kategoria: Parówki – mięsna przekąska na każdą kieszeń

0.0 Opinie (0)

Oznacz status produktu:
  • parówki
  • parówki Krakus
  • parówki z szynki Krakus

Parówki Krakus – informacje o produkcie

Parówki Krakus to produkt firmy Animex Foods – największego polskiego przedsiębiorstwa działającego w branży mięsnej, właściciela znanych i cenionych marek.

Pod marką Krakus sprzedawanych jest kilka rodzajów parówek. Spośród nich zdecydowanie najpopularniejsze są parówki Krakus z szynki. Są to parówki wytwarzane na bazie mięsa wieprzowego z szynki, zawierające 90% mięsa. Jest to produkt parzony, wędzony, homogenizowany. Nie zawierają fosforanów ani wzmacniaczy smaku. Sprzedawane są bez niejadalnych osłonek.

W skład parówek Krakus wchodzą: mięso wieprzowe z szynki (90%), sól, glukoza, skrobia modyfikowana, stabilizatory (octany sodu,cytryniany sodu), aromaty, przeciwutleniacze (kwas askorbinowy, askorbinian sodu, izoaskorbinian sodu), syrop glukozowy niskoscukrzony, ekstrakty przypraw, substancja konserwująca (azotyn sodu).

100 gramów produktu dostarcza: 290 kcal (25 g tłuszczu, 2,2 g węglowodanów, 14 g białka).

Średnia cena parówek Krakus to 5-6 złotych za opakowanie zawierające 200 gramów produktu.

Nasza opinia o parówkach Krakus

Parówki z szynki Krakus to dość często wybierany produkt przez amatorów wędlin i parówek. Są smaczne – mają wyrazisty smak z wyczuwalnym aromatem wędzenia, są przy tym delikatne. Ich konsystencja jest jędrna, zbita i miękka. Niezaprzeczalnym atutem produktu jest wysoka zawartość mięsa – parówki Krakus zawierają aż 90% szynki.

Do ich zalet zaliczyć można również brak fosforanów, glutaminianu sodu oraz wody. Na liście składników znaleźć można jednak stabilizatory i przeciwutleniacze, a także glukozę, syrop glukozowy i skrobię modyfikowaną, co nieco obniża ocenę jakości produktu.

Cena parówek Krakus jest przy tym dość korzystna. Krakus to natomiast legendarna polska marka powstała w 1951 roku. Jej początek wyznaczyła kariera szynki konserwowej z galaretą (Polish ham), która podbiła wówczas amerykański rynek.

Opinie o Parówki Krakus - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 5 = 3

Podobne