584 produktów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Ser pleśniowy NaTurek

Producent: Turek
Kategoria: Ser pleśniowy - wartości odżywcze, rodzaje, ceny
ser pleśniowy naturek

Ser pleśniowy NaTurek

Producent: Turek Kategoria: Ser pleśniowy - wartości odżywcze, rodzaje, ceny

4.0 Opinie (1)

Oznacz status produktu:

Ser pleśniowy NaTurek – informacje o produkcie

Ser pleśniowy NaTurek to produkt firmy Turek – polskiej mleczarni z historią sięgającą korzeniami do 1925 roku, należącej do międzynarodowej Grupy Savencia.

Jednym z częściej wybieranych produktów marki jest ser pleśniowy Camembert Naturalny NaTurek. Jest to miękki ser podpuszczkowy dojrzewający z białą pleśnią, wytwarzany z pasteryzowanego mleka krowiego. Ma naturalny smak. W ofercie firmy znaleźć można jednak również sery typu camembert w innych wariantach smakowych (m.in. z zielonym pieprzem, lekki, z ziołami, z grzybami, z prażonymi pestkami dyni).

W skład sera pleśniowego Camembert Naturalny NaTurek wchodzą: mleko pasteryzowane, sól, kultury mleczarskie, podpuszczka mikrobiologiczna, pleśń gatunku Penicillium candidum i Geotrichum candidum.

100 gramów produktu dostarcza: 356 kcal (31 g tłuszczu, 18 g białka, 1,3 g węglowodanów).

Średnia cena sera pleśniowego Camembert Naturalny NaTurek to 7-8 złotych za 120 gramów produktu.

Nasza opinia o serze pleśniowym Turek

Do niekwestionowanych atutów sera Camembert NaTurek należy jego dobry i bezpieczny skład. Produkt wytwarzany jest na bazie pełnowartościowego mleka pochodzącego z polskich gospodarstw. Na liście jego składników próżno też szukać szkodliwych substancji czy sztucznych dodatków.

Naturalny skład siłą rzeczy odpowiada za wyśmienity smak. Ser pleśniowy NaTurek jest bardzo kremowy i niezwykle delikatny, wręcz rozpływa się w ustach. Dla niektórych osób może być jednak nadto łagodny w smaku. Jego konsystencja jest aksamitna i sprężysta, może wydać się przy tym nieco zbyt gumowata.

Ser pleśniowy Camembert NaTurek dobrze smakuje solo jako przekąska, a także jako dodatek do pieczywa czy sałatek. Świetnie sprawdzi się także jako składnik ciepłych dań. Wyjątkowo dobrze wypada usmażony w panierce – pod wpływem temperatury doskonale roztapia się, nie tracąc swojego kształtu.

Warto też wspomnieć, że producent sera to godna zaufania firma z tradycją. Sama marka NaTurek również może poszczycić się bogatą historią. Cena produktu jest przy tym dość przystępna.

Opinie o Ser pleśniowy NaTurek - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

9 + 1 =

Podobne