958 produktów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Stek Lidl

Producent: Rzeźnik
Kategoria: Ogólna
stek lidl

Stek Lidl

Producent: Rzeźnik Kategoria: Ogólna

4.0 Opinie (1)

Oznacz status produktu:

Stek Lidl – podstawowe informacje o produkcie

Stek Lidl to produkt marki Rzeźnik – marki własnej należącej do sieci sklepów Lidl będącej częścią międzynarodowej grupy przedsiębiorstw Lidl.

Pod marką Rzeźnik dostępne jest różnego rodzaju mięso, w tym także steki. To świeże mięso wołowe, bez kości, schłodzone, dojrzewające przez 21 dni. Jednym z chętniej wybieranych jest przy tym stek z rostbefu wołowego. Oferta marki obejmuje również stek z antrykotu wołowego.

Produkt dostępny jest wyłącznie w sieci sklepów Lidl.

Średnia cena steka marki Lidla to 63 złote za kilogram mięsa (standardowo dostępne są steki o wadze 250 gramów – 15-16 złotych).

Zobacz też naszą opinię o szynce parmeńskiej z Lidla.

Stek – jak przyrządzić?

Producent zaleca wyjąć mięso z opakowania i pozostawić w temperaturze pokojowej na ok. 10-20 minut. Steka należy solić dopiero po usmażeniu/grillowaniu.

Stek należy:

  • smażyć na oleju na rozgrzanej patelni po każdej ze stron: 2,5 minuty – stek krwisty, 4 minuty – stek średnio wysmażony, 6 minut – stek wysmażony.
  • grillować na rozgrzanym ruszcie bezpośrednio nad ogniem 3 minuty po każdej ze stron.

Czy warto kupić stek z Lidla? Nasza opinia

Stek z Lidla rostbef to świeże, soczyste mięso, które świetnie sprawdzi się podczas przygotowywania smacznych i aromatycznych steków. Z powodzeniem można je wykorzystać również do przyrządzenia befsztyków i rumsztyków, a także tatara.

Trzeba też przyznać, że mięso jest świeże i dobrej jakości, a także soczyste i apetyczne. Jego struktura jest lekko twardawa, dość zwarta – warto przy tym wiedzieć, że zasadniczo takimi właśnie cechami wyróżnia się ta część mięsa z półtuszy. Przygotowany stek ma natomiast intensywny i wyrazisty smak. Jest też dość kruchy, delikatny, po prostu smaczny. Pachnie bardzo przyjemnie i wygląda zachęcająco.

Cena steka Lidl jest przy tym atrakcyjna.

Zachęcamy też do przeczytania opinii o kiełbasie śląskiej z Lidla.

Opinie o Stek Lidl - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

68 − = 62

Podobne