191 produktów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Karma dla świnki morskiej

4.0 Opinie (1)

  • karma dla świnki morskiej
  • pokarm dla świnki morskiej
  • pożywienie dla świnki morskiej
  • pokarm dla gryzoni

Prawidłowe żywienie to jeden z najważniejszych czynników wpływających na zdrowie i dobre samopoczucie świnek morskich. Dobra karma musi być nie tylko chętnie przyjmowana przez naszych pupili, ale przede wszystkim powinna być dostosowana do ich potrzeb żywieniowych.

Co powinna zawierać karma dla świnki morskiej?

Głównym elementem jadłospisu świnek morskich powinno być siano. Przyjmuje się, że jego udział w diecie powinien wynosić około 75-80%.

Gotowy pokarm dla świnek jest potrzebnym uzupełnieniem ich diety. Powinien być urozmaicony i dostarczać wielu cennych składników odżywczych, aby uniknąć groźnych dla zdrowia niedoborów. Idealny musi zawierać około 15-20% białka, 3-5% tłuszczu i 10-16% błonnika. Niska zawartość skrobi jest dodatkowym atutem karmy dla tego zwierzaka.

Karma dla świnki morskiej powinna zawierać witaminę C (świnka nie potrafi samodzielnie jej wytworzyć). Musi dostarczać także dużo mikroelementów. Kwasy tłuszczowe omega-3 i 6 zapewniają lśniącą sierść i zdrową skórę.

Czego świnka morska nie powinna jeść?

Najważniejsze, aby karma dla tych gryzoni nie zawierała ziaren zbóż ani innych ziaren, nasion i orzechów. Najlepiej, aby nie miała w składzie kukurydzy, która zawiera dużo cukru odpowiedzialnego za otyłość i powstawanie grzybicy.

Karma dla świnki morskiej, źródło: Shutterstock

Jaką karmę wybrać dla świnki morskiej?

Najlepsza karma dla świnek morskich występuje w formie granulatu. Podawanie pokarmu w tej postaci daje pewność, że dieta zwierzaka będzie prawidłowo zbilansowana, ponieważ świnka nie może sobie wybierać składników, które najbardziej lubi, a odrzucać te, za którymi nie przepada. Dzięki temu granulat dostarcza organizmowi wszelkich niezbędnych składników. Twarde składniki wspomogą też higienę zębów pupila.

Najpopularniejsze i najlepiej oceniane karmy dla świnek morskich

Wśród najpopularniejszych karm dla świnek morskich znalazły się:

  • Bunny Basic Marzenie Świnki Morskiej – ok. 27 zł/750 g,
  • JR Farm Grainless - ok. 23 zł/1,35 kg,
  • Beaphar Nature – ok. 50 zł/1,5,
  • Versele-Laga Cavia Complete – ok.15 zł/500 g,
  • Brit – ok. 40 zł/1,5 kg,
  • Vitapol KARMEO PREMIUM – ok. 23 zł/2,5 kg.

Opinie o Karma dla świnki morskiej - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

1 + 8 =

Podobne