231 produktów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Preparat na pchły i kleszcze dla psów i kotów

4.0 Opinie (1)

Psy i koty są narażone na ataki pcheł oraz innych pasożytów praktycznie przez cały rok. Szczególnie groźne są kleszcze, które mogą przenosić wiele groźnych chorób nie tylko na zwierzę, ale także na człowieka. Na rynku dostępne są preparaty ochronne przeciwko pasożytom dla psów i kotów w postaci kropelek, sprayu oraz szamponów. Niektórzy opiekunowie profilaktycznie stosują więcej niż jeden produktów na raz. Najlepszym dowodem skuteczności danego środka są zasuszone pchły i kleszcze, które spadają z sierści psa lub kota.

Krople na pchły i kleszcze dla psów i kotów

Kropelki (spot-on) aplikuje się najczęściej między łopatkami zwierzęcia, w okolicach karku, tak aby nie mogło ich zlizać. Przez dobę po zastosowaniu kropli nie powinno się oczywiście kąpać zwierzęcia ani wypuszczać na deszcz, ponieważ środek musi się rozprowadzić po skórze i wsiąknąć w sierść. Krople powodują, że kleszcz po ugryzieniu ginie i odpada ze skóry zwierzęcia lub też nie wgryza się i zostaje strzepnięty.

Krople na pchły i kleszcze, źródło: Shutterstock

Popularne krople dla psów produkuje Vet-Agro, Happs czy Bayer. Ceny tych produktów są bardzo zróżnicowane - wahają się od kilkunastu do nawet 100 zł.

Spray na pchły i kleszcze dla psów i kotów

Preparaty na pchły i kleszcze dla psów i kotów dostępne są również w formie sprayu. Można nimi zwalczać pasożyty i owady nie tylko na sierści zwierzęcia, ale także w jego otoczeniu, np. w budzie czy na legowisku.

Happs płyn na kleszcze i komary dla psów i kotów kosztuje około 15 zł za 200 ml. Często kupowany jest Sabunol płyn do zwalczania pcheł i kleszczy w otoczeniu zwierząt – kosztuje około 25 zł za 300 ml. Ciekawym preparatem zapobiegającym pasożytom u psów jest Trixie czosnek granulowany. Czosnkowe granulki Trixie są lubiane przez psy i przyczyniają się do powstania na skórze zapachu i środowiska niekorzystnego dla kleszczy. Jest to rodzaj naturalnego suplementu dla zarobaczonych psów. Cena – około 50 zł za wiaderko 3 kg.

Spray na pchły i kleszcze, źródło: Shutterstock

Szampony na pchły i kleszcze dla psów i kotów

Szamponów przeciw pchłom i kleszczom używa się w przypadku inwazji pasożytów lub profilaktycznie. Niektóre produkty działają owadobójczo oraz łagodząco na skórę zwierzęcia, inne zawierają dimetikon tworzący na sierści powłokę ochronną, która fizycznie unieruchamia pchły, wszy, muchy, komary, kleszcze i roztocza.

Szampon na pchły i kleszcze, źródło: Shutterstock

Dość chętnie kupowany jest szampon Happs w cenie około 12 zł za 150 ml, aczkolwiek środek ten nie uzyskuje najwyższych opinii. Popularny jest też AmiWet szampon odstraszający pchły i kleszcze przeznaczony dla psów i kotów (200 ml) za dwadzieścia kilka złotych. Ceny takich szamponów plasują się w granicach 20-30 złotych.

Opinie o Preparat na pchły i kleszcze dla psów i kotów - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 4 = 3

Podobne