85 produktów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Transporter dla kota

Dla większości kotów nawet krótka podróż jest wydarzeniem stresującym. Jednak od czasu do czasu każdy zwierzak musi odwiedzić weterynarza, dlatego transporter jest sprzętem nieodzownym dla posiadaczy czworonogów. Oprócz popularnych transporterów plastikowych na rynku dostępne są też torby transportowe, plecaki z okienkiem, przez które kot może oglądać świat, oraz stabilne wiklinowe kosze na rower.

Plastikowy transporter dla kota

Najpopularniejsze plastikowe transportery dla kotów mają kształt poziomej klatki z uchwytem na górze, otwieranej na drzwiczki z kołkiem lub skoblem. Są solidne i praktyczne, ponieważ w razie zanieczyszczenia łatwo je umyć i wysuszyć. Wymagają wyścielenia w środku miękkim materiałem dla wygody podróżującego pupila.

Ich cena zaczyna się od 30 zł – np. marka PET NOVA. Transportery popularnej marki TRIXIE kosztują od 60–70 zł (do przewożenia zwierząt o wadze do 6 kg) do 130 (do przewożenia zwierząt o wadze do 12 kg). Droższe modele mają nowoczesny design lub posiadają możliwość otwierania od góry, co może być przydatne w sytuacji, kiedy zestresowany czworonóg nie chce opuścić transportera – np. NOBBY AVIOR za około 70 zł czy Savic Transporter ZEPHOS 2 Open za około 80 zł. Do najdroższych marek należy HAGEN Pet Cargo Cabrio, za który w zależności od modelu trzeba zapłacić od 200 do 300 zł. Transporter ten posiada atest do przewozu zwierząt samolotem.

Transporter dla kota - torba, źródło: Shutterstock

Torba transportowa dla kota lub małego psa

Torby podróżne dla kota wykonane są z nieprzemakalnego, ale „oddychającego” materiału. Niektóre modele posiadają siateczki wentylacyjne oraz schowki na akcesoria, które mogą przydać się podczas podróży ze zwierzakiem. Torby mają tę przewagę nad transporterami z plastiku czy wikliny, że zajmują mniej miejsca, ponieważ można je złożyć na płasko i schować do szafki czy pod łóżko. Jak można dowiedzieć się z opinii internautów, koty mogą upodobać sobie miękkie i przytulne torby podróżne jako miejsce do spania czy bezpieczną kryjówkę.

Duży wybór niedrogich toreb transportowych dla małych zwierząt oferuje marka AMIPLAY. Model Basic kosztuje około 70 zł, natomiast Kent to już wydatek po 200 do 260 zł. Dobre opinie klientów ma stabilna, nylonowa torba transportowa TECHNICOLOR, którą można kupić od 80 zł. Duży wybór kolorów i zachęcająca cena – od 55 do 65 zł – sprawia, że w sklepach internetowych dość dużą popularnością cieszą się transportery i torby dla kotów maki HILTON. Są też torby podróżne dla kotów i małych zwierząt na kółkach. Jest to jednak wydatek około 200 i więcej. Nowością są też wózki dla kotów i psów, za które trzeba zapłacić kilkaset złotych.

Transporter dla kota - plecak z okienkiem, źródło: Shutterstock

Plecak z okienkiem dla kota

Modne ostatnio stały się plecaki dla kotów. Mają tyle samo zwolenników, co przeciwników. Ci pierwsi cenią wygodę i oryginalny wygląd tego rodzaju nosideł, natomiast drudzy zwracają uwagę, że zwierzę pozostaje poza zasięgiem wzroku i nie możemy od razu zareagować na niepokojące czy niebezpieczne zachowanie czworonoga.

Wybierając ten rodzaj transportera, nie należy kierować się kosmicznym wyglądem, lecz jakością – im niej nagrzewających się w słońcu elementów plastikowych, tym lepiej, bezpieczeństwem – wentylacja, zabezpieczenia przed niespodziewanym otwarciem i ucieczką pupila, oraz komfortem – jak wiemy, koty lubią się kryć i chować, mogą więc czuć się nieswojo wystawione na widok ciekawskich spojrzeń przechodniów. Dlatego jeżeli zdecydujemy się na taki awangardowy gadżet, to lepiej kupić go w internetowym sklepie zoologicznym niż na aukcji. Cena atrakcyjnych wizualnie modeli w kształcie kapsuły czy rakiety to około 80 zł. Markowe – IBIYAYA, TRIXIE, LDLC – bezpieczniejsze dla zwierzaka transportery w formie plecaka zaczynają się od około 200 zł.

Dodaj opinię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

− 7 = 3

Opinie

  1. K Kiki

    Plecak z oknem? No ciekawe haha warte wypróbowania ;)

Podobne