876 produktów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Bujak dla dziecka

4.0 Opinie (1)

Bujaki dla dzieci to produkty bardzo ułatwiające organizację codziennego życia z maluchami. Dzięki nim rodzic lub opiekun ma możliwość stałej kontroli nad niemowlakiem, a co za tym idzie – zapewnienia mu bezpieczeństwa. Bujaki są na tyle niewielkie i lekkie, że łatwo je przenosić do poszczególnych pomieszczeń. Na rynku znajdziemy szeroki wybór bujaków w różnorodnych kolorach i wzorach, a także z dodatkowymi funkcjami (np. wmontowanym głośnikiem czy zawieszkami).

Czym jest bujak?

Bujak to specjalnie skonstruowany leżaczek, który rodzic może wprawić w delikatny ruch, kołysząc w nim dziecko. Każdy wybór tego typu zostaje wyposażony w pasy umożliwiające bezpieczne zapięcie malucha, jednak producenci podkreślają, że nie należy zostawiać dziecka w środku bez nadzoru.

Bujaki dość często są wyposażone w atrakcyjne dla niemowlaka dodatki – kolorowe zawieszki, elementy wydające dźwięki. Warto zauważyć, że tego typu leżaczki są przeznaczone do spędzania w nich jedynie części dnia i nie pełnią funkcji łóżeczka.

Bujak, źródło: Shutetrstock

Rodzaje bujaków

Na rynku produktów dziecięcych znajdziemy szeroki wybór bujaków, dzięki czemu z łatwością dopasujemy rodzaj odpowiadający indywidualnym potrzebom dziecka i rodzica. I tak bujaki różnią się między sobą wielkością – producenci najczęściej określają maksymalną wagę maluszka, który może bezpiecznie przebywać w środku. Kolejną cechą różnicującą tego typu produkty jest system, który umożliwia wprawianie ich w ruch i kołysanie dziecka – jedne umieszczane są na stabilnej podstawie, inne na biegunach, a jeszcze inne mają dodatkową funkcję bujania automatycznego. Możemy również zdecydować się na produkt typu 3 w 1 – bujaczek, leżaczek i huśtawkę.

Marki i ceny bujaków

Największą popularnością wśród konsumentów wybierających bujaki cieszy się firma Fisher Price, która ma w swojej ofercie duży wybór produktów tego typu (są zróżnicowane zarówno pod względem rozmiarów, wzorów i kolorów, jak i funkcji). Klienci często decydują się też na bujaki marek: Kinderkraft, Chicco czy Caretero. Mniej popularne wybory to artykuły firm TinyLove czy 4moms.

Bujak, źródło: shutterstock

Ceny bujaków są zależne nie tylko od marki, która je wyprodukowała, ale przede wszystkim od funkcjonalności. Zaczynają się od nieco ponad 100 zł za podstawowy bujak dla najmłodszych, a kończą w okolicach 1400 zł za bujak z nowoczesnym designem i możliwością zdalnego sterowania przy pomocy aplikacji w smartfonie.

Do najlepiej ocenianych przez konsumentów bujaków należą te produkowane przez Fisher Price i Chicco – rodzice cenią je za wygodę podczas montowania, bezpieczeństwo i możliwość regulacji. Wśród wad wymieniają małą dostępność konkretnego modelu, a także ceny.

Opinie o Bujak dla dziecka - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

7 + 2 =

Podobne