584 produktów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Butelka antykolkowa

4.0 Opinie (1)

Stosowanie podczas karmienia butelki antykolkowej u noworodków i niemowląt to dobry sposób na zapobieganie częstemu w tej grupie wiekowej problemowi, jakim jest połykanie bąbelków powietrza, a w następstwie – występowanie bolesnych kolek. Antykolkowe butelki do karmienia są wyposażone w specjalnie przygotowany element, który zatrzymuje powietrze na ich dnie, dzięki czemu do buzi dziecka przedostaje się wyłącznie mleko.

Właściwości butelki antykolkowej

Butelki tego typu mają przede wszystkim zapobiegać połykaniu przez noworodki i niemowlęta powietrza, co pozwoli uniknąć występowania kolek. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu w produktach pojedynczego elementu bądź bardziej złożonych systemów zatrzymujących powietrze w środku. Butelki antykolkowe mają ponadto specjalnie wyprofilowane smoczki, które ściśle przylegają do ust dziecka stanowi to dodatkową ochronę przed przedostawaniem się powietrza do buzi. Niektóre dostępne na rynku artykuły służą do mieszania pokarmu w środku lub pozwolą na łączenie karmienia mlekiem modyfikowanym i piersią. Producenci proponują też dodatkowe udogodnienia, np. rurki umieszczone w środku butelek służące do mierzenia temperatury mleka. Tworzywa, których używa się do wytwarzania butelek antykolkowych, to m.in. szkło hartowane, plastik lub silikon medyczny.

Butelka antykolkowa, źródło: Shutterstock

Rodzaje butelek antykolkowych

Wśród wielu propozycji butelek antykolkowych dla dzieci znajdziemy:

  • takie, w których zastosowano pojedyncze elementy mające zapobiegać połykaniu powietrza przez noworodki i niemowlęta (np. smoczek, zawór, otwory),
  • oraz wyposażone w systemy odpowietrzające, często opatentowane przez konkretne firmy.

Rodzice maluszków mogą również wybierać między różnymi pojemnościami (125 ml, 220 ml lub 340 ml) i jedno- lub wielorazowymi butelkami antykolkowymi. Niektóre z produktów mają dodatkowe zalety, np. samosterylizację w mikrofali. Design butelek jest bardzo różnorodny, zarówno w kwestii kolorów, jak i kształtów.

Marki i ceny butelek antykolkowych

Najczęściej wybieraną marką butelek antykolkowych jest Philips Avent, popularne są również produkty firm Dr Browns, Lovi czy Tommee Tippee – znajdziemy je zarówno w ofertach serwisów internetowych, jak i w znanych sklepach stacjonarnych z artykułami dziecięcymi. Często są sprzedawane w opakowaniach zbiorczych (po dwie lub więcej sztuk). Z kolei butelki jednorazowe w zestawach po 10 sztuk proponuje marka Mameko.

Butelka antykolkowa, źródło: Shutterstock

Ceny antykolkowych butelek dla dzieci zaczynają się już od 17,49 zł (but elka antykolkowa Lovi Medical+ o pojemności 150 ml), a sięgają nawet 84,15zł (Herobility Heroecobottle Butelka Antykolkowa o pojemności 320 ml).

Najwyższe oceny otrzymują od konsumentów butelki marki Philips Avent – są doceniane za skuteczność, ergonomiczny kształt i estetykę wykonania (część osób skarży się jednak na to, że produkt matowieje po pewnym czasie). Nieco gorsze opinie zbierają butelki Dr Browns (przeciekają, są niewytrzymałe) czy Tommee Tippee (kłopotliwe zamykanie, brak działania antykolkowego).

Opinie o Butelka antykolkowa - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

11 − 4 =

Podobne