436 produktów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Kubek niekapek

4.0 Opinie (1)

Podczas procesu rozszerzania niemowlakowi diety, a co za tym idzie – podawania dziecku płynów innych niż mleko – bardzo przydatnym produktem jest kubek niekapek. Wspomaga on maluchy w nauce picia, a przy tym nie zaburza odruchu ssania i nie wzmacnia przyzwyczajenia do smoczka (jak w przypadku butelki). W ofercie kubków niekapków znajdziemy różnorodne artykuły zarówno pod względem wzorów i kolorów, pojemności, jak i materiałów, z których zostały wytworzone.

Zastosowanie i właściwości kubków niekapków

Kubek niekapek jest podstawowym narzędziem, którego potrzebujemy podczas rozszerzania diety dziecka, a ściślej – wzbogacania repertuaru podawanych mu płynów. Pomaga on maluchowi w zdobyciu nowej umiejętności – sprawnego picia. Dzięki stosowanym w kubkach tego typu zabezpieczeniach płyn nie wydostaje się z nich nawet pod odwróceniu do góry nogami.

Kubek niekapek, źródło: Shutterstock

Kubki niekapki mogą mieć ustniki lub słomki, są wykonywane z bezpiecznych materiałów (bez BPA i ftalanów, które są szkodliwe dla człowieka). Zazwyczaj mają dostosowane do małych rączek uchwyty, a ich podstawy są wykonywane z silikonu, aby lepiej przylegały do powierzchni blatu. W ofercie znajdziemy również kubki niekapki termiczne, które będą odpowiednim wyborem podczas zimowych spacerów – zadbają dodatkowo o utrzymanie odpowiedniej temperatury napoju.

Rodzaje kubków niekapków

Na rynku produktów wspomagających rozszerzanie diety znajdziemy spory wybór kubków niekapków, które będą odpowiadały na różne potrzeby dzieci i ich rodziców. Najpopularniejsze są te wyposażone w ustnik (lub dwa ustniki) czy słomkę, jednak równie dobrym wyborem będzie kubek niekapek 360°, w którym niemowlak może zassać krawędź w dowolnym miejscu. Ponadto kubki różnią się między sobą pojemnością (od 180 ml nawet do 300 ml), kształtem uchwytów i, co oczywiste, wzorami i kolorami.

Kubek niekapek, źródło: Shutterstock

Marki i ceny kubków niekapków

Najbardziej znaną marką produkującą kubki niekapki jest B. Box, która ma w swojej ofercie spory wybór kubków ze słomką. Na drugim miejscu pod względem popularności wśród klientów plasuje się firma Lovi produkująca kubki niekapki 360°. Wśród wybieranych przez konsumentów marek można wymienić również Canpol, Mepal czy Done by Deer (te ostatnie wyróżniają się wśród pozostałych powściągliwą kolorystyką). Z kolei termiczne kubki niekapki wytwarza firma Wow!.

Ceny kubków niekapków zaczynają się od 9 zł (Canpol Babies kubek niekapek twardy 250 ml) i sięgają 90 zł (Wow! termokubek niekapek 300 ml). Przeciętnie jednak oscylują w okolicach 50–60 zł.

Opinie o Kubek niekapek - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

40 − 37 =

Podobne