436 produktów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Laktator

4.0 Opinie (1)

Laktator to rodzaj sprzętu, który może ułatwić życie młodym mamom w wielu sytuacjach dzięki możliwości odciągania mleka z piersi. Jest używany zarówno w celu wzmożenia procesu laktacji, jak i usunięcia nadmiaru pokarmu. Przy jego pomocy można również odciągnąć mleko, a następnie przechować je w lodówce czy zamrażarce – dziecko otrzymuje wówczas pokarm naturalny zamiast modyfikowanego bez obecności mamy.

Co to jest laktator i jak działa?

Laktatory odciągają pokarm z piersi do butelki lub pojemniczka dzięki zastosowanemu w nich systemowi próżniowemu. Elementy bezpośrednio przylegające do piersi zostały skonstruowane w taki sposób, aby nie przepuszczały powietrza z zewnątrz, a zasysały wyłącznie mleko. Dodatkowo laktatory ręczne mają pompkę, której użycie aktywuje zasysanie. Ważną kwestią w przypadku laktatorów jest materiał, z jakiego są wytwarzane – aby były bezpieczne dla dziecka, nie powinny zawierać szkodliwego bisfenolu A.

Laktator, źródło: Shutterstock

Rodzaje laktatorów

Na rynku znajdziemy dwa rodzaje laktatorów – ręczne i elektryczne. Pierwsze z nich są wyposażone w pompki, które pozwalają na manualne odciąganie pokarmu z piersi. Drugie z kolei mają montowany niewielki silnik – działają więc automatycznie.

Wybór typu urządzenia jest uzależniony od indywidualnych potrzeb matki i dziecka – jeśli potrzeba odciągania mleka występuje dość często, specjaliści zalecają wybór laktatora elektrycznego, który określają jako wygodniejszy w użyciu. Jeżeli natomiast są to sytuacje sporadyczne, korzystanie z laktatora ręcznego nie będzie utrudnieniem. Warto też zauważyć, że producenci laktatorów oferują urządzenia pojedyncze lub podwójne (te drugie umożliwiają odciąganie pokarmu z obu piersi jednocześnie).

Marki i ceny laktatorów

Wśród najpopularniejszych marek oferujących laktatory znajdziemy m.in.: Philips Avent, Lovi czy Canpol Babies. Konsumenci często sięgają też po produkty firm Medela lub Lansinoh. Z kolei do mniej popularnych marek zaliczają się NUK, Berdsen czy Ameda. W ofercie każdego z wymienionych producentów znajdziemy zarówno laktatory ręczne, jak i elektryczne. Klienci mogą również wybierać wśród różnych kolorów i rozmiarów.

Laktator, źródło: Shutterstock

Przedział cenowy laktatorów jest dość duży, a wartość konkretnego produktu zależy od zastosowanego w nim mechanizmu (ręczny lub elektryczny) oraz marki. Ceny zaczynają się od ok. 40 zł za pojedyncze odciągacze do pokarmu z pompką mniej popularnych firm i sięgają ponad 1000 zł za elektryczne laktatory podwójne z regulacją mocy ssania wyprodukowane przez bardziej znane marki.

Konsumenci najwyżej oceniają odciągacze elektryczne firm Philips Aven czy Lansinoh, które cenią za jakość, skuteczność i estetykę wykonania. Z kolei słabiej oceniane są laktatory ręczne, np. marki BabyOno – głównym zarzutem jest brak wygody podczas odciągania pokarmu.

Opinie o Laktator - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 32 = 40

Podobne