85 produktów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Smoczek dynamiczny

Jednym z naturalnych odruchów występujących u nowo narodzonego dziecka (a nawet płodu jeszcze w łonie matki) jest chęć ssania, związana nie tylko z koniecznością zaspokajania potrzeby fizjologicznej, jaką jest głód, ale również emocjonalnej (ukojenie). W zależności od intensywności tej potrzeby u konkretnego dziecka może być trudno odpowiedzieć na nią jedynie poprzez przystawianie do piersi. Smoczki dynamiczne mają za zadanie wspierać w jej spełnieniu dzięki unikatowej budowie – są bowiem stworzone z kilku warstw silikonu z wypustkami.

Właściwości smoczka dynamicznego

Smoczki dynamiczne zostały stworzone z myślą o zaspokojeniu dziecięcej potrzeby ssania – są więc zaprojektowane w taki sposób, aby w jak największym stopniu przypominać pierś. Ponadto dzięki swojej budowie – wielu warstwom silikonu i specjalnie zaprojektowanym wypustkom – gumka rozciąga się, a następnie kurczy stosownie do rytmu ssania.

Smoczki dynamiczne zapobiegają również gryzieniu ich przez maluchy. Dzięki swoim właściwościom smoczki tego typu wspomagają i podtrzymują odpowiedni wzór ssania i mogą być bez przeszkód używane równolegle z karmieniem piersią. Wybierając smoczek dynamiczny (jak również każdy inny), należy upewnić się, że nie zawiera w składzie substancji BPA (bisfenolu A), który jest szkodliwy i może przenikać do organizmu przy kontakcie z jamą ustną.

Smoczek dynamiczny, źródło: Shutterstock

Rodzaje smoczków dynamicznych

Wybór smoczków dynamicznych na rynku jest dość znaczny: w zależności od upodobań znajdziemy produkty w rozmaitych kolorach czy wzorach. Smoczki należy również dobierać pod względem wielkości i dostosowania jej do wieku dziecka – taką informację znajdziemy na opakowaniu. Ponadto produkty te tworzone są z różnych materiałów: silikonu czy kauczuku (warto zwrócić uwagę na fakt, że ostatni ma charakterystyczny zapach i smak). Dostępne są także smoczki z różnymi kształtami tarcz: okrągłą, motylkową lub bez tarczy (całość wykonana z silikonu lub kauczuku). Również ilość i wielkość otworów w tarczach poszczególnych smoczków będą się różniły.

Marki i ceny smoczków dynamicznych

Najpopularniejszą marką mającą w swojej ofercie smoczki dynamiczne jest firma Lovi, która proponuje produkty dla różnych grup wiekowych (od pierwszego dnia do 3. miesiąca życia, następnie od 3 do 6. i od 6. Do 18. miesiąca) w wielu wzorach, z różnymi rodzajami uchwytów (w tym świecącymi w ciemności). Obok niej wyróżnia się też marka Bibs, produkująca smoczki dynamiczne z kauczuku i określająca rozmiary swoich wyrobów znakami: S, M lub L, które są odpowiednie kolejno dla noworodków, niemowlaków i nieco starszych dzieci. Obie marki umożliwiają kupno pojedynczego smoczka lub zestawów zawierających dwie sztuki.

Smoczki dynamiczne, źródło: Shutterstock

Ceny smoczków dynamicznych zaczynają się od 14,90 zł za dwie sztuki (Lovi, smoczek silikonowy dynamiczny 0-3 m. „Follow the rabbit girl”) czy 19,99 zł za jedną sztukę (Bibs Baby Blue S Dynamiczny Smoczek Uspokajający Hevea), jednak w zależności od wzornictwa są zróżnicowane i sięgają 31,99 zł za dwie sztuki (Lovi retro smoczek silikonowy dynamiczny 0-3 m.). Wspomniane smoczki dynamiczne są wysoko oceniane przez konsumentów za jakość wykonania i design (Bibs), a także za bezpieczeństwo użytkowania i trwałość (Lovi).

Dodaj opinię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

59 − 55 =

Podobne