436 produktów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Smoczek ortodontyczny

4.0 Opinie (1)

Wybierając smoczek dla noworodka czy niemowlaka, warto rozważyć zakup takiego, który jest przez producentów określany mianem ortodontycznego. Smoczki ortodontyczne zostały stworzone w celu dbania o prawidłowy rozwój poszczególnych części jamy ustnej u dzieci (podniebienia, zębów czy innych kości), co w konsekwencji zapobiegnie powstawaniu wad zgryzu. Dzięki temu rodzice mają możliwość, aby zaspokoić naturalną potrzebę ssania w bezpieczny dla malucha sposób.

Właściwości smoczków ortodontycznych

Smoczki ortodontyczne są projektowane przez dentystów, dzięki czemu spełniają swoją podstawową funkcję – odpowiadają na potrzebę ssania u dziecka, dbając równocześnie o to, aby nie szkodzić prawidłowemu rozwojowi poszczególnych części jamy ustnej. Gumki tego typu smoczków są tworzone z miękkiego silikonu lub kauczuku, a ich kształt umożliwia utrzymanie naturalnej pozycji języka i podniebienia – jest płaski na dole i zakrzywiony od góry. Ponadto opisywane produkty są wyposażone w kanaliki odpowietrzające mające na celu zadbać o prawidłowe ciśnienie w buzi malucha. Również tarcze smoczków ortodontycznych są zbudowane w taki sposób, aby w sposób bezpieczny dopasowywać się do twarzy dziecka, m.in. nie obciążając jego dolnej szczęki.

Smoczek ortodontyczny, źródło: Shutterstock

Rodzaje smoczków ortodontycznych

W ofercie producentów smoczków ortodontycznych znajdziemy artykuły produkowane z silikonu lub kauczuku – oba rodzaje materiałów są odpowiednio miękkie. Rodzaj smoczka powinien być dobierany pod kątem wieku dziecka, tak aby dopasować odpowiedni rozmiar – taka informacja jest oznaczona na opakowaniu (warto jednak zaznaczyć, że mimo deklaracji o możliwości stosowania od urodzenia należy unikać podawania smoczka noworodkom – w niektórych przypadkach powoduje to zaburzenia w procesie karmienia naturalnego). Smoczki ortodontyczne mogą mieć tarczę plastikową bądź być odlane z całości (np. kauczukowe). Wybierać można z różnych wzorów i kolorów.

Marki i ceny smoczków ortodontycznych

Najpopularniejszą wśród kupujących marką produkującą smoczki ortodontyczne jest Philips Avent – zapewnia wybór smoczków dla dzieci w różnym wieku, a w swojej ofercie ma wiele wzorów, w tym smoczki ortodontyczne z uchwytami świecącymi w ciemności. Kolejnymi markami zajmującymi się wytwarzaniem tego typu artykułów są: Dr Browns i Hevea (podobnie jak w przypadku poprzednika – oferują szeroką gamę kolorystyczną). Nieco mniej znanymi firmami są Beaba, Bibi Swiss i Natursutten (ostatnia z nich proponuje smoczek ortodontyczny w całości stworzony z kauczuku).

Smoczek ortodontyczny, źródło: Shutterstock

Ceny smoczków ortodontycznych zaczynają się od 10 zł za sztukę (Philips Avent w pakiecie dwóch smoczków), natomiast średnio kosztują ok. 20 zł za sztukę Najlepiej oceniane przez konsumentów są smoczki ortodontyczne marki Philips Avent – klienci doceniają ich jakość, estetyczny wygląd i bezpieczeństwo użytkowania.

Opinie o Smoczek ortodontyczny - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

99 − = 91

Podobne