556 produktów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Bazy pod cienie do powiek

4.0 Opinie (1)

Lubisz nakładać cienie do powiek, ale nie zadowala cię efekt? Cień się osypuje, nie ma głębokiego koloru, zbiera się w załamaniach, szybko znika z powieki? Rozwiązaniem tego problemu jest baza pod cienie.

Właściwości baz pod cienie

Baza pod cienie do powiek wydłuża trwałość cieni, ułatwia ich nakładanie, ogranicza zbieranie się kolorowych kosmetyków w załamaniach na powiece, a także pogłębia kolor cieni. Coraz więcej baz ma dodatkowe funkcje, np. dzięki zawartości olejów i witamin mają działanie przeciwzmarszczkowe.

Główne właściwości bazy pod cienie to:

  • utrwalenie makijażu: zapobieganie osypywaniu się i ścieraniu cieni czy zbieraniu w załamaniach powiek. To bolączka osób zwłaszcza z tzw. tłustą powieką, których skóra wydziela zbyt dużo sebum;
  • łatwe nakładanie cieni: baza powoduje, że kolorowy proszek przykleja się do powieki i długo pozostaje na swoim miejscu, nie kruszy się i nie osypuje na policzki;
  • wydobycie odpowiedniego koloru cienia: tę cechę bazy docenią szczególnie osoby z bardzo jasną lub bardzo ciemną karnacją oraz różnymi przebarwieniami na powiekach, np. widocznymi żyłkami.
Baza pod cienie do powiek, źródło: Shutterstock

Rodzaje baz pod cienie

Bazy pod cienie możemy podzielić ze względu na ich właściwości:

  • baza nawilżająca – dla osób z cerą suchą lub normalną;
  • matująca – wyrównuje koloryt skóry oraz zakrywa niedoskonałości na powiekach;
  • rozświetlająca – polecana szczególnie na wieczorne wyjścia;
  • uniwersalna – nie rozświetla ani nie matuje, ale podbija pigment cieni i przedłuża trwałość makijażu.

Oferowane przez producentów bazy pod cienie do powiek, z uwagi na konsystencję - stałą lub półpłynną - znajdują się np. w słoiczkach, tubkach, opakowaniach z aplikatorem (jak błyszczyk do ust) lub przyjmują postać kredki. To wpływa na sposób ich nakładania. Bazę w słoiczku oraz w tubce nakłada się na powieki zazwyczaj palcem, co niektórzy uważają za bardzo niehigieniczne (szczególnie w przypadku kosmetyków w słoiczkach, gdy bakterie znajdujące się na palcach przedostają się do produktu).

Opakowania baz pod cienie mogą mieć tez różną pojemność. Wiele kobiet rzadko maluje powieki cieniami, więc niewielkie opakowanie bazy będzie dla nich odpowiednie.

Producenci oferują bazy białe (wskazane do nakładania pod cienie matowe) i cieliste (pomagają rozświetlić powiekę).

Baza pod cienie, źródło: Shutterstock

Marki baz pod cienie do powiek - ceny i oceny

Baza pod cenie do powiek nie jest produktem bardzo popularnym, na rynku nie ma bardzo wielu producentów tego kosmetyku, mimo to i tak jest w czym wybierać.

Popularne marki kosmetyczne produkujące także bazy pod cienie to np.: Wibo, Wet and Wild, Kobo, Bell, AA, Catrice czy My Secret.

Ceny są różne i z uwagi na konsystencje różnych baz trudno je porównać. Przeciętne bazy kosztują w drogerii np. ok. 20-25 zł, ale ich pojemność to od 4 do 10 ml, albo np. 14 zł za 5 g.

Popularne są produkty łatwo dostępnej marki Wibo, 4 ml produktu w słoiczku kosztują ok. 10 zł, jednak użytkowniczkom nie odpowiada zbyt gęsta konsystencja, utrudniająca nakładanie produktu. Znacznie lepsze recenzje zbiera trudniej dostępna baza w słoiczku marki Hean Stay On, 7 g produkty można kupić już za ok. 15 zł.

Znacznie droższe bazy oferuje Nyx, 7 g kosztuje ok. 35 zł, ale według użytkowniczek jest to produkt jak najbardziej wart swojej ceny! Wymienione bazy mają konsystencję zbliżoną do żelu, mają one znacznie lepsze oceny niż te półpłynne.

Hitem jest też półpłynna baza marki Inglot (9 ml/35 zł), która świetnie się sprawdza, ma odpowiednią konsystencję i jest wydajna.

Opinie o Bazy pod cienie do powiek - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

44 + = 54

Podobne