150 produktów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Chusteczki do demakijażu

0.0 Opinie (0)

Aby nasza skóra była świeża i zdrowa, musimy pamiętać, aby zawsze dokładnie usunąć z niej makijaż. Producenci oferują wiele produktów do demakijażu, obok płynów micelarnych, pianek czy olejków na półkach drogerii możemy znaleźć także chusteczki do demakijażu.

Czym są chusteczki do demakijażu?

Chusteczki są bardzo wygodnym środkiem do usuwania makijażu, przede wszystkim nie wymagają dodatkowo wacików czy innych kosmetyków myjących. Producenci przekonują, że wystarczy starannie wytrzeć twarz chusteczką i wyrzucić ją do kosza. Chusteczki sprawdzą się zatem przede wszystkim w podróży. Jednak według wielu internautek chusteczki zazwyczaj nie są w stanie idealnie zmyć makijażu.

Chusteczki do demakijażu wykonywane są głównie z bawełny i są nasączone np. płynem micelarnym z odpowiednimi składnikami, które mają pełnić dodatkowo funkcje odświeżające czy nawilżające.

Chusteczki do demakijażu, źródło: Shutterstock

Rodzaje chusteczek do demakijażu

Na większości opakowań chusteczek do demakijażu widoczna jest informacja: „delikatne”, co być może ma oznaczać, że nie są polecane do zmywania ostrego makijażu.

Prócz chusteczek delikatnych w drogeriach znajdziemy oczyszczające i nawilżające (choć takie cechy powinny mieć wszystkie chusteczki do demakijażu), można trafić też na ujędrniające, regenerujące czy matujące. Na niektórych zamieszczono informacje, że służą do oczyszczania oczu, ust i twarzy.

Znajdą się i chusteczki do konkretnego typu cery, np. suchej i wrażliwej, zawierają one nawilżający aloes. Warto zwrócić uwagę na zapach chusteczek, możemy kupić np. takie o zapachu rumianku, pomarańczy, aloesu czy nawet... gumy balonowej. Niektóre zawierają alkohol.

Chusteczki do demakijażu sprzedawane są w zaklejanych opakowaniach z tworzywa sztucznego, niekiedy dodatkowo wzmocnionych plastikiem, aby łatwiej wyjąć z niego produkt. Zawierają zazwyczaj 20 sztuk, lecz na rynku znajdziemy także opakowania np. z 10 czy 25 chusteczkami. Ciekawe rozwiązanie zastosowała Ziaja, sprzedająca chusteczki w pojedynczych saszetach.

Chusteczki do demakijażu, źródło: Shutterstock

Marki i ceny chusteczek do demakijażu

Popularne firmy oferujące chusteczki do demakijażu to np. Nivea, która oferuje szeroki wachlarz swoich chusteczek, a także Cleanic, Bielenda, Garnier, Marion, Isana.

Są to produkty bez problemu dostępne w popularnych drogeriach. Chusteczki bez problemu kupimy np. w Inglocie, Avonie czy Yves Rocher, produkty tych marek zbierają pozytywne recenzje.

Przeciętna cena chusteczek do demakijażu w popularnych drogeriach to ok. 10 zł za 20 szt.

Opinie o Chusteczki do demakijażu - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

94 − = 93

Opinie

  1. A Andzia

    Fajny artykuł ;) Chusteczki to szybki sposób na pozbycie się makijażu, jednak zawsze mi się wydaje, że nie zmywają go do końca...

Podobne