659 produktów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Dezodorant i antyperspirant dla kobiet

4.0 Opinie (1)

Zadaniem powszechnie używanych na co dzień dezodorantów i antyperspirantów jest zapobieganie powstaniu krępującego zapachu, który powstaje po zetknięciu się bezwonnego potu z bakteriami obecnymi na skórze. Dezodorant maskuje delikatną mgiełką zapachową przykrą woń, o ile proces pocenia się nie jest bardzo intensywny. Inaczej działa antyperspirant, który miejscowo blokuje wydzielanie się potu. Natomiast dezodoranty antyperspiracyjne to bardzo popularne połączenie właściwości obu rodzajów produktów.

Dezodorant działa do kilku godzin po użyciu, antyperspirant trochę dłużej, ponieważ zwęża pory skóry, zakłócając w ten sposób pracę gruczołów potowych. Antyperspiranty zawierają w swoim składzie związki glinu, czyli aluminium. W aptekach dostępne są antyperspiranty o większym stężeniu substancji aktywnych, takich jak Etiaxil, Medisprant i Apers, które pomagają osobom z problemem nadmiernego pocenia się.

Jednocześnie częste stosowanie preparatów z dodatkiem aluminium, takich jak: chlorek glinu (aluminium chloride), wodorochlorek glinu (aluminium chlorhydrate), siarczan i fenosiarczan glinu, a także glikolu propylenowego, formaldehydu, triclosanu, parabenów i ftalanów prawdopodobnie nie jest obojętne dla naszego zdrowia, ponieważ składniki te są wchłaniane przez skórę i mogą zakłócić pracę układu hormonalnego.

Dezodoranty i antyperspiranty dla kobiety w sprayu

Najpowszechniej stosowane tradycyjne dezodoranty w sprayu cenione są za łatwość aplikacji. Dezodoranty w aerozolu nie pozostawiają też śladów na ubraniach. Mogą jednak podrażniać skórę, ponieważ większość z nich posiada w swoim składzie alkohol. Bardzo dobrze w sieci sprzedaje się na przykład Douglas Dezodorant Olej z Bawełny 100 ml w promocji na Allegro za około 8 zł. Za 150 ml równie popularnej Rexony zapłacimy około 11 zł. Dove Oryginal Antyperspirant Spray oferowany na Allegro w trzypaku (3x250 ml) ma wysoką ocenę klientek (z ponad 1030 opinii 97% to 5/5). Jest chwalony za delikatny, świeży zapach, zawartość kremu nawilżającego i za dość długą ochronę. Pojedyncza sztuka tego dezodorantu kosztuje około 10 zł.

Dezodorant dla kobiet w sprayu, źródło: Shutterstock

Osobną kategorię dezodorantów w sprayu stanowią odświeżające dezodoranty perfumowane. Ich cena wynosi od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych w zależności od marki.

Dezodoranty i antyperspiranty w kulce roll-on

Większą skuteczność niż dezodoranty w sprayu wykazują dezodoranty w kulce roll-on, która rozprowadza na skórze kosmetyk w płynie lub żelu. Większość z nich można stosować bezpośrednio po depilacji, ponieważ nie zawierają alkoholu. Zostawiają jednak ślady na ubraniach, szczególnie ciemnych.

W tej kategorii dużą popularnością cieszy się antyperspirant Dove Invisible Roll-On 50 ml chętnie kupowany na Alegro. Serię niedrogich dezodorantów roll-on dla kobiet ma też Garnier. Z produktów z wyższej półki można wymienić Vichy dezodorant antyperspirant 48h roll-on 50 ml w cenie około 30 zł. Z prawie 700 wystawionych opinii 93% to 5/5. Równie wysoką oceną cieszy się Etiaxil strong Antyperspirant roll-on 15 ml za nieco ponad 20 zł.

Dezodorant dla kobiet w kulce, źródło: Shutterstock

Dezodoranty i antyperspiranty w sztyfcie i kremie

Ciekawym rozwiązaniem są dezodoranty w sztyfcie, które często mają w składzie talk likwidujący wilgotność skóry. Działają nawilżająco i łagodząco. Ich mankamentem są jednak trudne do uniknięcia ślady na ubraniach.

Dobre opinie ma dezodorant w sztyfcie Nivea Invisible for Black&White Pure w cenie około 12 zł za 50 g. Klientki cenią go za skuteczność, brak podrażnień oraz przystępną cenę. Wiele konsumentek chwali Aloe ever-shield forever (92,1 g), naturalny aloesowy dezodorant, bardzo wydajny, delikatny i skuteczny, dostępny w sklepach internetowych od mniej więcej 30 zł wzwyż. Hitem na Allegro jest cytrusowo-ziołowy dezodorant w kremie z Mydlarni Cztery Szpaki. Jak zapewnia producent, produkt pozbawiony jest alkoholu, aluminium, amoniaku, olejów mineralnych, parabenów, parafiny, PEG, silikonów, składników pochodzenia zwierzęcego, SLES, SLS oraz substancji zapachowych.

Dezodorant dla kobiet w sztyfcie, źródło: Shutterstock

Antyperspiranty i blokery dla kobiet

W grupie antyperspirantów wyróżnić należy blokery potu. To rodzaj preparatu, który trzeba nakładać na noc (nie rano) na czystą i sucha skórę pod pachami. Nie należy stosować go częściej niż 1–2 w tygodniu.

Jednym z powszechnie dostępnych i tanich brokerów jest Ziaja Bloker antyperspirant w kremie 60 ml w cenie około 8 zł. Przy poważniejszych problemach z potliwością skuteczny jest apteczny Medispirant – antyperspirant roll-on 50 ml wyprodukowany przez Alofarm dostępny w aptekach internetowych od 20 zł. Jego skuteczność opiera się na wysokiej zawartości chlorku glinu oraz związków srebra. To produkt bezzapachowy oraz unisex, przeznaczony zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn.

Opinie o Dezodorant i antyperspirant dla kobiet - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 2 = 4

Podobne