490 produktów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Płyn do demakijażu

4.0 Opinie (1)

Płyn do demakijażu służy do usuwania z powierzchni skóry głownie kolorowych kosmetyków. Należy zwilżyć nim wacik i przetrzeć skórę, a w razie potrzeby powtarzać czynność, aż znikną wszystkie zanieczyszczenia.

Właściwości płynów do demakijażu

Płyn do demakijażu ma właściwości myjące. Świetnie radzi sobie z usuwaniem makijażu, także wodoodpornego. Jako że bardzo często używamy go w okolicach oczu, do których może się dostać, powinien być łagodny i nie podrażniać, a nawet dbać o delikatną skórę wokół oczu. Warto zatem unikać płynów do demakijażu zawierających niepotrzebne substancje zapachowe, które mogą działać drażniąco na delikatną skórę wokół oczu.

Rodzaje płynów do demakijażu

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów płynów do demakijażu. Obok tradycyjnych płynów do demakijażu z pewnością należy wyróżnić płyny dwufazowe i płyny micelarne (te ostatnie opisano w osobnej kategorii).

Płyn do demakijażu, źródło: Shutterstock

Płyny dwufazowe składają się z dwóch nierozpuszczonych w sobie części, które przed użyciem mieszamy, potrząsając buteleczką. Część wodna ma za zadanie dbać o wrażliwą okolicę oczu i eliminować podrażnienia, natomiast druga ma usuwać makijaż.

Jak w przypadku każdego kosmetyku to, który produkt wybierzemy, powinno zależeć od rodzaju naszej cery i ewentualnie problemów, które z nią mamy.

Na rynku dostępne są płyny do każdego typu skóry: tłustej, mieszanej, suchej, wrażliwej, zaczerwienionej, naczynkowej czy skłonnej do alergii.

Producenci proponują nam m.in. płyny pielęgnujące, nawilżające, wzmacniające, przeciw niedoskonałościom czy hipoalergiczne.

Niektóre płyny przeznaczone są do demakijażu oczu, te zazwyczaj są dwufazowe, inne do całej twarzy. Bywa, że płyny do demakijażu oczu zawierają także składniki dbające o rzęsy.

Płyny do demakijażu sprzedawana są w buteleczkach o różnej pojemności, od 30 ml (tzw. opakowania podróżne) do nawet 650-mililitrowych (płyny micelarne). Najczęściej są to opakowania 100- i 200-mililitrowe.

Marki i ceny płynów do demakijażu

W popularnych drogeriach możemy znaleźć wiele płynów do demakijażu o różnych właściwościach, do różnych typów skóry i w opakowanych o różnych pojemnościach.

Popularne polskie firmy produkujące płyny do demakijażu to np.: Ziaja, Bielenda (w tym linia vege), Lirene, Janda, Tołpa, Eveline. Inne popularne marki to np. Nivea, Soraya, Garnier, L’Oréal, Vichy. Mniej znani producenci płynów micelarnych, to np.: Christian Laurent, Be Organic, Mixa, Dermedic, Dermika.

Płyny do demakijażu, źródło: Shutterstock

Na ceny płynów do demakijażu w znacznym stopniu wpływa ich pojemność; droższe są płyny dwufazowe. Zdaje się, że to, co mają robić z naszą skórą prócz oczyszczenia, jest w kwestii ceny mniej istotne.

Przeciętna cena „zwykłego” płynu do demakijażu w drogerii to ok. 5 zł za 100 ml. Te płyny jednak mogą podrażniać oczy, szczególnie u osób z wrażliwą skórą, i powodować łzawienie.

Cena płynu dwufazowego to już ok. 10–11 zł za 100 ml, tu należy wymienić choćby marki: Nivea (14 zł/125 ml), Mixa (17 zł/125), Delia (6 zł/50 ml). Płyny dwufazowe nie podrażniają oczu, a wręcz mają działać na nie kojąco.

Droższe produkty oferują np.: Derma (40 zł/195 ml), Vichy (80 zł/400 ml), Bioderma (80 zł/500 ml).

Opinie o Płyn do demakijażu - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 60 = 65

Podobne