826 produktów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Płyn micelarny

4.0 Opinie (1)

Płyn micelarny służy do usuwania z powierzchni skóry zanieczyszczeń, głównie do demakijażu. Należy zwilżyć nim wacik i przetrzeć skórę, a w razie potrzeby powtarzać czynność, aż znikną wszystkie zanieczyszczenia. Po użyciu płynu micelarnego powinniśmy jego resztki zmyć z twarzy wodą.

Właściwości płynów micelarnych

Płyn micelarny, dzięki zawartym w nim micelom, czyli drobnym cząsteczkom przyciągającym różne zanieczyszczenia, ma właściwości myjące. Świetnie radzi sobie zarówno z usuwaniem makijażu, jak i oczyszczaniem powierzchni skóry z tłustego z sebum i łoju, a także zwykłego brudu. Zawiera detergenty, tak jak np. mydła, więc po jego użyciu powinniśmy spłukać skórę wodą. Zwykły płyn micelarny nie ma właściwości tonizujących ani pielęgnacyjnych, jednak producenci, idąc naprzeciw oczekiwaniom konsumentów, proponują nam różne rodzaje tych produktów.

Rodzaje płynów micelarnych

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów płynów micelarnych, praktycznie do każdego typu cery: wrażliwej, tłustej, suchej, mieszanej, a także naczynkowej, alergicznej czy atopowej.

Płyn micelarny, źródło: Shutterstock

I tak możemy kupić np.:

  • płyny micelarne odświeżające (np. z ekstraktem z ogórka),
  • nawilżające (np. z kwasem hialuronowym,),
  • łagodzące (z panthenolem),
  • matujące,
  • wzmacniające,
  • z tonikiem 2 w 1 (Soraya, Vianek), a nawet 3 i 4 w 1,
  • detoksykujące (np. z glinką zieloną),
  • rewitalizujące,
  • do cery dojrzałej,
  • antyalergiczne (Tołpa, Janda) i inne.

Niektóre mają olejkową konsystencję.

Wybór płynu micelarnego powinniśmy uzależnić od rodzaju naszej cery oraz efektu, jaki chcemy uzyskać.

Płyny micelarne sprzedawane są w opakowaniach o różnej pojemności, od 50 do nawet 650 ml.

Marki płynów micelarnych

W popularnych drogeriach możemy znaleźć wiele płynów do demakijażu o różnych właściwościach, zapachach, do różnych typów skóry i w opakowanych o różnych pojemnościach. Większość marek oferuje kilka rodzajów płynów micelarnych.

Płyny micelarne, źródło: Shutterstock

Popularne polskie firmy produkujące płyny micelarne to np. Ziaja, Bielenda, Lirene, Janda, Tołpa, Eveline. Te dwie ostatnie opatrują swoje kosmetyki znakami „cruelty free”, co oznacza, że nie testują swoich produktów na zwierzętach. Inne popularne marki to np. Nivea (uwaga, jej produkty są testowane na zwierzętach), Soraya, Garnier, L’Oréal. Mniej znani producenci płynów micelarnych, których produkty są dostępne w popularnych drogeriach, to np. Christian Laurent, Be Organic, Bioderma.

Ceny płynów micelarnych

Na ceny płynów micelarnych w znacznym stopniu wpływa ich pojemność; zdaje się, że to, co mają robić z naszą skórą, jest w kwestii ceny mniej istotne. Przeciętna cena płynu micelarnego w drogerii to ok. 5 zł za 100 ml.

Uwagę swoją pojemnością zwracają płyny micelarne Eveline – sprzedawane są nawet 650-mililitrowych butelkach. Ich cena to ok. 20 zł, co daje ok. 3 zł za 100 ml. Półlitrowe butelki (oprócz Eveline) oferują Bielenda (ok. 18 zł) i Christian Laurent (ok. 23 zł).

Oczywiście w ofercie są też znacznie droższe produkty. 100 ml płynu D`Alchémy kosztuje nawet 120 zł, Institut Esthederm Osmoclean – 130 zł/200 ml. Półlitrowe opakowanie płynu Bioderma kosztuje nawet 80 zł; produkty tej marki można kupić też w dwupaku za 110 zł, co jednak w przeliczeniu daje 11 zł za 100 ml.

Opinie o Płyn micelarny - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 6 = 2

Podobne