231 produktów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Podkład w kompakcie

4.0 Opinie (1)

Podkład w kompakcie jest produktem zastępującym nam: korektor, podkład we fluidzie i puder prasowany. Dzięki niemu łatwo i szybko można wykonać codzienny makijaż. Ponadto można go bezpiecznie nosić w torebce, ponieważ dzięki formie nie wyleje się w środku, a że jest niewielkich rozmiarów, to zmieści się nawet do kopertówki.

Właściwości podkładu w kompakcie

Podkłady w kompakcie stosujemy, gdy chcemy bardzo szybko wykonać makijaż, nakładanie zajmuje mniej więcej 5 minut, a skóra od razu wygląda lepiej. Dzięki temu, że łączy w sobie korektor, puder prasowany i fluid, ma on też właściwości korygujące niedoskonałości. Przykrywa zaczerwienienia, przebarwienia, rozszerzone naczynka i krostki. Niektóre podkłady w kompakcie mają dobre właściwości absorpcyjne – wchłaniają sebum, co zapobiega powstawaniu wyprysków. Inne mają drobinki rozświetlające, co poprawia wygląd zmęczonej skóry.

Podkład w kompakcie, źródło: Shutterstock

Rodzaje podkładków w kompakcie

Ze względu na przeznaczenie do konkretnego typu skóry wyróżniamy podkłady w kompakcie: do cery suchej, tłustej, mieszanej i wrażliwej:

  • podkłady do cery suchej mają właściwości nawilżające i zawierają drobinki rozświetlające, powoduje to, że skóra jest nawilżona i nabiera blasku;
  • podkłady do cery tłustej mają właściwości absorpcyjne – wchłaniają pot i sebum;
  • podkład łączący te właściwości jest wskazany dla osób z cerą mieszaną, ponieważ rozświetla i nawilża, a jednocześnie wchłania pot i sebum;
  • dla alergików polecany jest podkład w kompakcie do cery wrażliwej. Ma on lekką formułę i nie zapycha porów.

Ze względu na efekt, jaki chcemy uzyskać, stosując podkład w kompakcie, wyróżniamy kryjący, matujący i rozświetlający:

  • kryjący doskonale ukrywa wszystkie niedoskonałości, jednak lepiej stosować go rzadko, ponieważ jest dość ciężki i może zatykać pory;
  • matujący polecany jest dla osób ze skórą tłustą lub mieszaną, ponieważ pozwala zminimalizować świecenie skóry twarzy;
  • rozświetlający nada świeżość skórze, polecany jest osobom z cerą suchą lub zmęczoną.
Podkład w kompakcie, źródło: Shutterstock

Marki i ceny podkładów w kompakcie

Podkłady w kompakcie znajdziemy we wszystkich drogeriach. Dzięki ogromnej dostępności marek można dobrać produkt odpowiedni do skóry i w pasującej nam cenie. W przedziale od 30 do 70 zł kupimy podkłady marek: Etude House, Pony Effect, NYX, Diego Dalla Palma, Lavera i Max Factor. Od 70 do 150 zł: Holika Holika, Fenty Beauty by Rihanna, SKIN79, Vichy i The Face Shop. Powyżej 150 zł: Dior, YSL, Chanel i Bobbi Brown.

Ceny podkładów w kompakcie wahają się od 40 zł do 300 zł. Jednak na dobry i dopasowany do skóry podkład należy wydać około 100 zł.

Opinie o Podkład w kompakcie - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 11 = 15

Podobne