466 produktów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Margaryna Benecol

Producent: Raisio Sp. z.o.o.
Kategoria: Margaryna – tańszy zastępnik masła czy produkt wysokiej jakości?
margaryna benecol

Margaryna Benecol

Producent: Raisio Sp. z.o.o. Kategoria: Margaryna – tańszy zastępnik masła czy produkt wysokiej jakości?

4.0 Opinie (1)

Oznacz status produktu:
  • margaryna
  • margaryna Benecol

Margaryna Benecol – informacje o produkcie

Margaryna Benecol to produkt firmy Raisio – fińskiego przedsiębiorstwa zajmującego się produkcją żywności.

Jest to margaryna wytwarzana na bazie oleju rzepakowego z dodatkiem stanoli roślinnych o zawartości tłuszczu 35%. Nie zawiera aromatów i sztucznych barwników. Przeznaczona jest do smarowania pieczywa. Poleca się ją szczególnie osobom dbającym o zachowanie szczupłej sylwetki. Zalecana jest także przy diecie obniżającej poziom cholesterolu.

Poza wersją klasyczną margaryny Benecol firma oferuje również jej inne warianty – Benecol z oliwą z oliwek, Benecol bez laktozy oraz Benecol o smaku masła.

W skład margaryny Benecol wchodzą: woda, olej rzepakowy, estry stanoli roślinnych (stanole roślinne 6,6 g/100 g), tłuszcz roślinny (palmowy), skrobia modyfikowana, sól (0,3%), serwatka w proszku (z mleka), emulgatory (mono- i diglicerydy kwasów tłuszczowych, lecytyna słonecznikowa), aromaty naturalne, regulator kwasowości (kwas cytrynowy), substancja konserwująca (sorbinian potasu), barwnik (karoteny), witamina A, witamina D3. 100 gramów produktu dostarcza: 326 kcal (35 g tłuszczu, 2,7 g węglowodanów, 0 g białka).

Średnia cena margaryny Benecol to 18-20 złotych za opakowanie zawierające 400 gramów produktu.

Nasza opinia o margarynie Benecol

Margaryna Benecol jest znanym i chętnie kupowanym produktem. Na rynku dostępna jest od dawna, a jej popularność nie słabnie. Odpowiadają za to przede wszystkim walory zdrowotne margaryny – Benecol ma klinicznie udowodnione działanie, które wspomaga obniżenie poziomu cholesterolu. Świetnie sprawdzi się również jako składnik diety odchudzającej – zawiera zaledwie 35% tłuszczu (w tym jedynie 5% tłuszczów nasyconych). Poleca się ją także osobom dbającym o linię oraz zdrową dietę.

Na uwagę zasługuje jej naturalny i dobry skład. Margarynę Benecol produkuje się na bazie wysokiej jakości oleju z dodatkiem stanoli roślinnych – te zaś zapobiegają przedostawaniu się cholesterolu przez ściany jelita.

Margaryna Benecol jest smaczna i ma przy tym gładką i miękką konsystencję. Bez trudu daje się rozsmarowywać na pieczywie, również od razu po wyjęciu z lodówki.

Cena margaryny Benecol jest dość wysoka, ale jej stosunek do jakości wydaje się korzystny. Producent to natomiast znana i ceniona na całym świecie firma produkująca zdrową żywność.

Opinie o Margaryna Benecol - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 79 = 89

Podobne