948 produktów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Margaryna Roślinna

Producent: Bielmar
Kategoria: Margaryna – tańszy zastępnik masła czy produkt wysokiej jakości?
margaryna roślinna

Margaryna Roślinna

Producent: Bielmar Kategoria: Margaryna – tańszy zastępnik masła czy produkt wysokiej jakości?

3.7 Opinie (3)

Oznacz status produktu:
  • margaryna
  • margaryna Roślinna
  • margaryna MR

Margaryna Roślinna – informacje o produkcie

Margaryna Roślinna to produkt firmy Bielmar – przedsiębiorstwa z ponad 90-letnią tradycją, uznanego producenta tłuszczów roślinnych.

Jest to margaryna wytwarzana na bazie olejów roślinnych (rzepakowego i słonecznikowego) z wykorzystaniem naturalnie ukwaszonego mleka. Ma wysoką zawartość tłuszczu wynoszącą 80%. Nie zawiera środków konserwujących. Przeznaczona jest do smarowania pieczywa, a także do innych zastosowań kulinarnych.

Margaryna Roślinna sprzedawana jest w plastikowym okrągłym kubeczku z charakterystycznym rysunkiem słonecznika na wieczku. Na rynku dostępna jest od 1979 roku.  

W skład Margaryny Roślinnej wchodzą: oleje roślinne (rzepakowy, słonecznikowy (16%]), woda, tłuszcz palmowy, mleko ukwaszone, sól (0,3%), cukier, emulgatory (mono- i diglicerydy kwasów tłuszczowych, mono- i diglicerydy kwasów tłuszczowych estryfikowane kwasem cytrynowym, lecytyny słonecznikowe), aromat, barwnik (karoteny), regulator kwasowości (kwas cytrynowy), witaminy (A i D).

100 gramów produktu dostarcza: 722 kcal (80 g tłuszczu, 0,5 g węglowodanów, 0,10 g białka).

Średnia cena Margaryny Roślinnej to 6-7 złotych za opakowanie zawierające 500 gramów produktu.

Nasza opinia o Margarynie Roślinnej

Margaryna Roślinna to bardzo znany i chętnie kupowany produkt. Na rynku pojawiła się prawie 50 lat temu i wciąż nie znika z półek sklepowych. Charakterystyczny słonecznik na opakowaniu znany jest więc w niejednym polskim domu.

Do jej zalet zaliczyć można dość dobry skład. Produkt nie zawiera konserwantów, a wytwarzany jest na bazie olejów słonecznikowego oraz rzepakowego – dzięki czemu jest źródłem kwasów tłuszczowych Omega 6.

Na liście składników wprawdzie znaleźć można również olej palmowy, ale nie jest to składnik dominujący.

Margaryna Roślinna ma bardzo miękką i idealnie gładką konsystencję – bez trudu można rozsmarować ją na pieczywie. Sprawdzi się również podczas pieczenia. W smaku nieco przypomina masło. Do jej atutów należy również wysoka zawartość tłuszczu.

Cena Margaryny Roślinnej jest korzystna. Za jej produkcję odpowiedzialna jest zaś firma, której początki sięgają do 1945 roku.

Opinie o Margaryna Roślinna - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

99 − 90 =

Opinie o produkcie

  1. A Ava

    Zepsuła się to nie ta margaryna co kilka lat temu. Więcej nie kupię!

    1.0

Podobne