876 produktów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Margaryna Smakowita

Producent: Bunge
Kategoria: Margaryna – tańszy zastępnik masła czy produkt wysokiej jakości?
margaryna smakowita

Margaryna Smakowita

Producent: Bunge Kategoria: Margaryna – tańszy zastępnik masła czy produkt wysokiej jakości?

5.0 Opinie (1)

Oznacz status produktu:
  • margaryna
  • margaryna Smakowita
  • Smakowita
  • Smakowita Maślany Smak

Margaryna Smakowita – informacje o produkcie

Margaryna Smakowita to produkt firmy Bunge – jednego z największych europejskich przetwórcy nasion oleistych, a także uznanego producenta tłuszczów roślinnych.

Jest to margaryna wytwarzana na bazie olejów roślinnych. Przeznaczona jest do smarowania pieczywa. Produkt dostępny jest w kilku wariantach: Smakowita o smaku wiejskiego masełka, Smakowita de Luxe, Smakowita Owsiana, Smakowita z ziarnami, Smakowita Śmietankowy Smak, Smakowita lekko solona oraz Smakowita Maślany Smak. Spośród powyższych produktów zdecydowanie najpopularniejszy jest ostatni z wymienionych.

Margaryna Smakowita Maślany Smak to produkt o zawartości tłuszczu wynoszącej 39%. Jest produkowana z wykorzystaniem oleju rzepakowego z pierwszego tłoczenia. Wyróżnia się także wysoką zawartością witamin A, D i E. Do jej produkcji nie stosuje się środków konserwujących.

W skład margaryny Smakowita wchodzą: woda, oleje i tłuszcze roślinne (rzepakowy z pierwszego tłoczenia 25%, palmowy 12%, kokosowy 0,07%), emulgatory (mono- i diglicerydy kwasów tłuszczowych, polirycynooleinian poliglicerolu), masło z mleka (0,5%), sól (0,5%), aromat, regulator kwasowości (kwas cytrynowy), witaminy (A, D, E), barwnik (karoteny).

100 gramów produktu dostarcza: 351 kcal (39 g tłuszczu, <0,5 g węglowodanów, <0,5 g białka).

Średnia cena margaryny Smakowita Maślany Smak to 5-6 złotych za opakowanie zawierające 450 gramów produktu.

Nasza opinia o margarynie Smakowita

Margaryna Smakowita Maślany Smak to popularny i dość często wybierany przez klientów produkt. Jest stosunkowo smaczna i ma miękką, kremową konsystencję, choć – wbrew nazwie – daleko jej do smaku tradycyjnego masła. Wątpliwości może budzić też obecność dwóch emulgatorów na liście składników.

Na pozytywną ocenę zasługuje przy tym wysoka zawartość witamin A, E i D. Produkt stanowi ponadto bogate źródło kwasów Omega 3. Za jego atut uznać można również brak środków konserwujących.

Tłuszcz łatwo rozsmarowuje się na pieczywie (jest miękki również świeżo po wyjęciu z lodówki) i stanowi dość atrakcyjny składnik kanapek oraz przekąsek. Warto także wspomnieć, że margaryna Smakowita Maślany Smak otrzymała takie prestiżowe nagrody jak „Najlepsze w Polsce” oraz „Lider Rynku”.

Do zalet produktu można zaliczyć ponadto jego przystępną cenę.

Opinie o Margaryna Smakowita - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

96 − 95 =

Podobne