876 produktów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Witaminy dla kobiet w ciąży

4.0 Opinie (1)

  • witaminy dla kobiet w ciąży
  • suplementy dla kobiet w ciąży
  • witaminy dla ciężarnych

Ciąża to szczególny czas dla każdej kobiety. Bardzo ważna jest wtedy troska zarówno o zdrowie ciężarnej, jak i dobrostan rozwijającego się w jej ciele dziecka. Ich warunkiem jest zaś pokrycie dziennego zapotrzebowania na niezbędne substancje odżywcze. Niekiedy jednak nawet najlepiej skomponowana dieta wymaga wsparcia w formie suplementacji. Warto wówczas sięgnąć po dostępne na rynku witaminy dla kobiet w ciąży.

Witaminy dla kobiet w ciąży – ogólne informacje

Witaminy dla kobiet w ciąży to preparaty stanowiące uzupełnienie codziennej diety ciężarnych w składniki niezbędne do utrzymania dobrego zdrowia i samopoczucia przyszłej mamy i konieczne do prawidłowego rozwoju dziecka.

Są to różnego rodzaju zestawy witamin i składników mineralnych zawierające substancje kluczowe dla przebiegu ciąży.

Witaminy dla kobiet w ciąży dostępne są w różnej formie – mają postać kapsułek, tabletek, syropów itd. Mają różne przeznaczenie – niektóre z nich zażywać można podczas całego trwania ciąży, inne dostosowane są do określonych jej okresów itd. Suplementy tego rodzaju są zwykle przeznaczone również dla matek karmiących piersią.

Witaminy dla kobiet w ciąży, źródło: Shutterstock

Czy warto przyjmować suplementy dla kobiet w ciąży?

Podczas ciąży znacznie zmienia się zapotrzebowanie organizmu kobiety na witaminy i składniki mineralne. Dostarczenie odpowiednich ilości substancji odżywczych odpowiada zaś za zdrowie i samopoczucie ciężarnej, a także prawidłowy rozwój dziecka. Szczególnie ważne w tym okresie jest dostarczenie organizmowi składników takich jak: kwas foliowy, żelazo, jod, magnez, witamina D oraz DHA.

Przyszła mama powinna więc zadbać o pokrycie ich dziennego zapotrzebowania, w czym wesprzeć się może dostępnymi na rynku witaminami dla kobiet w ciąży.

Warto jednak pamiętać, że suplementacja nie zastąpi pełnowartościowej i zbilansowanej diety. Natomiast przyjmowanie suplementów dla kobiet w ciąży należy zawsze skonsultować z lekarzem.

Suplementy dla kobiet w ciąży, źródło: Shutterstock

Witaminy dla kobiet w ciąży – marki i ceny

Na rynku dostępnych jest mnóstwo rozmaitych preparatów witaminowych przeznaczonych dla przyszłych mam. Jednymi ze znanych i cenionych są produkty marki Prenatal. Wśród nich dostępne są suplementy przeznaczone dla kobiet planujących ciążę i będących w pierwszym trymestrze ciąży – Prenaral Uno (około 25 złotych za opakowanie zawierające 30 kapsułek) oraz witaminy polecane kobietom w drugim i trzecim trymestrze ciąży oraz podczas laktacji – Prenatal Duo (około 40-50 złotych za opakowanie zawierające 30 kapsułek twardych i 60 kapsułek żelatynowych).

Równie popularne są suplementy marki Femibion. W tym przypadku również mamy do wyboru preparat dla kobiet we wczesnej ciąży – Femibion 1 (około 30 złotych za opakowanie zawierające 28 tabletek) oraz od 13. tygodnia ciąży do porodu – Femibion 2 (około 60 złotych za opakowanie zawierające 56 tabletek powlekanych i 56 kapsułek miękkich).

Przyszłe mamy często wybierają również produkty z serii Pregna. Wśród nich dostępne są witaminy przeznaczone do zażywania przez całą ciążę: Pregna Plus (około 30 złotych za opakowanie zawierające 30 kapsułek), Pregna Plus bez Żelaza (około 35 złotych za opakowanie zawierające 30 kapsułek) oraz Pregna DHA (około 25 złotych za opakowanie zawierające 30 kapsułek).

Kolejnymi znanymi suplementami dla kobiet w ciąży jest przeznaczony na cały okres ciąży Falvit Mama (około 30 złotych za opakowanie zawierające 60 tabletek) oraz Vita-miner. Pod tą marką możemy znaleźć Vita-miner Prenatal na okres całej ciąży (około 17 złotych za opakowanie zawierające 60 tabletek) oraz Vita-miner Prenatal + DHA na drugi i trzeci trymestr (około 20 złotych za opakowanie zawierające 30 tabletek i 30 kapsułek).

Opinie o Witaminy dla kobiet w ciąży - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

12 + = 14

Podobne