826 produktów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Suplementy na stawy

4.0 Opinie (1)

  • suplementy na stawy
  • witaminy na stawy

Zdrowe stawy są warunkiem sprawnego funkcjonowania. Niekiedy zdarza się jednak, że potrzebują wsparcia w postaci suplementacji. Dostępne na rynku preparaty mają zaś wzmocnić ich strukturę i poprawić ruchomość. Warto więc wiedzieć, jak działają witaminy na stawy i kiedy należy po nie sięgnąć.

Suplementy na stawy – ogólne informacje

Suplementy na stawy to różnego rodzaju preparaty zawierające witaminy, minerały i inne substancje, które mają korzystny wpływ na stawy. Wzmacniają je i odbudowują ich strukturę, poprawiają sprawność i ruchomość stawów, zmniejszają dolegliwości bólowe w stawach.

Preparaty tego rodzaju najczęściej zawierają glukozaminę, kolagen oraz kwas hialuronowy. Zwykle wzbogacone są witaminą C, witaminą D i witaminą B6. Nierzadko zawierają cynk, miedź, mangan i selen, a także kwasy omega-3.

Suplementy na stawy, źródło: Shutterstock

Kiedy należy przyjmować suplementy na stawy?

Po suplementy na stawy warto sięgnąć w kilku sytuacjach. Tego rodzaju preparaty przyjmują zwykle osoby aktywnie fizycznie, wyczynowo uprawiające sporty. Przy intensywnej aktywności fizycznej stawy są bowiem wyjątkowo obciążone.

Często poleca się je również osobom w starszym wieku – z biegiem czasu następuje bowiem zużycie stawów, które tracą zdolność do regeneracji. Witaminy na stawy przyjmować powinny także osoby, które narażone są na przeciążenie stawów, np. pracujące w pozycji, która je wyjątkowo obciąża, a także zmagające się z dużą nadwagą lub otyłością.

Należy przy tym pamiętać, że suplementacja nie powinna nigdy zastępować pełnowartościowej diety. Przyjmowanie witamin na stawy warto zaś skonsultować z lekarzem, który oceni kondycję i stan naszych stawów.

Witaminy na stawy, źródło: Shutterstock

Suplementy na stawy – marki i ceny

Na rynku dostępnych jest wiele różnych suplementów na stawy. Jednym ze znanych preparatów jest Artresan Efekt, za który trzeba zapłacić 35-38 złotych (opakowanie zawiera 30 kapsułek).

Innym często wybieranym jest Olimp Gold Glucosamine 1000 – jego średnia cena to 40 złotych za opakowanie zawierające 120 kapsułek.

Popularne witaminy na stawy to również Collaflex. Opakowanie zawierające 120 kapsułek kosztuje średnio 45 złotych.

Korzystny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie chrząstki stawowej ma ponadto preparat Glukozamina + C marki Naturell – jego średnia cena to 15 złotych za opakowanie zawierające 100 tabletek.

Znanym suplementem jest także Doppelherz Aktiv Na stawy COMPLEX, za który zapłacimy średnio 30 złotych za opakowanie zawierające 60 kapsułek.

Opinie o Suplementy na stawy - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

88 − 84 =

Podobne