826 produktów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Kreatyna

4.0 Opinie (1)

  • kreatyna
  • suplementy z kreatyną
  • preparaty z kreatyną

Kreatynę przyjmują głównie sportowcy. Substancja ta wspiera bowiem rozbudowę masy mięśniowej i zwiększa wydolność fizyczną organizmu. Są to jednak tylko niektóre z jej zalet. Warto więc poznać wszystkie właściwości kreatyny i korzyści płynące z jej stosowania.

Kreatyna – ogólne informacje

Kreatyna to związek chemiczny złożony z aminokwasów. Produkowana jest głównie w wątrobie, a naturalnie występuje przede wszystkim w mięśniach szkieletowych. Wspiera mięśnie w wytwarzaniu energii podczas intensywnego wysiłku fizycznego.

Suplementy z kreatyną najczęściej przyjmują sportowcy. Stosują je zwykle kulturyści i osoby związane z branżą fitness. Zwykle zaleca się częste przyjmowanie kreatyny w niewielkich dawkach.

Głównym celem jej stosowania jest budowa beztłuszczowej masy mięśniowej, a także poprawa wytrzymałości i wydolności organizmu. Sprawia to, że treningi mogą być bardziej intensywne i dłuższe. Kreatyna pomaga również przy regeneracji mięśni pomiędzy treningami.

Kreatyna, źródło: Shutterstock

Dlaczego warto przyjmować kreatynę?

Przyjmowanie suplementów z kreatyną niesie szereg różnych korzyści dla organizmu. Jej regularne stosowanie przede wszystkim pomaga mięśniom wytwarzać więcej energii. Wspiera i przyśpiesza wzrost masy mięśniowej, zwiększa wydajność i wytrzymałość organizmu.

Preparaty z kreatyną poprawiają ponadto regenerację powysiłkową, zmniejszają uczucie zmęczenia i znużenia, wpływają pozytywnie na pracę mózgu i poprawiają zdolności poznawcze. Z niektórych badań wynika, że kreatyna pomaga także w leczeniu cukrzycy i niektórych chorób neurologicznych.

Kreatyna, źródło: Shutterstock

Kreatyna – marki i ceny

Na rynku dostępne są różnego rodzaju preparaty z kreatyną. Jednym z nich jest Allnutrition Creatine Muscle Max – jego średnia cena to 35 złotych za opakowanie zawierające 500 g proszku do rozpuszczenia.

W formie proszku poleca się również Activlab Creatine Powder Super, który kosztuje średnio 30-35 złotych za opakowanie zawierające 500 g produktu.

Creatine Monohydrate marki OstroVit to także suplement z kreatyną w postaci proszku do rozpuszczenia – jego średnia cena to 45 złotych za opakowanie zawierające 500 g.

Kolejnym znanym suplementem z kreatyną jest Olimp Creatine 1250 Mega Caps, za który trzeba zapłacić 25-30 złotych (opakowanie zawiera 120 kapsułek).

Innym preparatem w formie kapsułekjest KFD Creatine X-Caps 1000 – jego średnia cena to 60 złotych za opakowanie zawierające 500 kapsułek.

Opinie o Kreatyna - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 46 = 54

Podobne