876 produktów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Kolagen

4.0 Opinie (1)

  • kolagen
  • suplementy z kolagenem
  • preparaty z kolegenem

Kolagen to bardzo ważna substancja dla prawidłowego funkcjonowania organizmu ludzkiego, który produkuje go samoistnie. Niestety zdolności tworzenia kolagenu słabną wraz z wiekiem. Jego ubytki objawiają się zaś m.in. starzeniem się skóry, bólem stawów i kłopotami z krążeniem. W takich przypadkach warto rozważyć suplementację. Na rynku nie brakuje preparatów zawierających kolagen. Poniżej przedstawiamy kilka z nich.

Kolagen – ogólne informacje

Kolagen to naturalna substancja występująca w organizmie człowieka, jest głównym budulcem tkanki łącznej. Jest to białko składające się z 19 aminokwasów, stanowiące około 30% wszystkich białek ludzkich, produkowane samoistnie przez organizm.  

Kolagen jest budulcem większości narządów – skóry i zębów, naczyń krwionośnych, kości, chrząstek, ścięgien itd. Odpowiada za jędrność i elastyczność skóry, prawidłowe funkcjonowanie stawów, integralność chrząstki, prawidłową strukturę kości. Chroni organizm przed drobnoustrojami i komórkami nowotworowymi i wspomaga elastyczność naczyń krwionośnych, pomaga także w gojeniu się ran i zrastaniu kości.

Preparaty z kolagenem, źródło: Shutterstock

Kiedy warto przyjmować suplementy z kolagenem?

Preparaty z kolagenem warto przyjmować w przypadku jego niedoborów w organizmie. Białka zaczyna brakować zwykle w wyniku starzenia się – wraz z wiekiem zdolność organizmu do tworzenia włókien kolagenowych znacznie się obniża. Zaburzenia w produkcji kolagenu mają miejsce również u osób uprawiających sporty wyczynowe, a także w przypadku chorób autoimmunologicznych. Nie bez znaczenia dla tworzenia się kolagenu pozostaje również odpowiednia dieta oraz zdrowy i higieniczny tryb życia.

Ubytki kolagenu objawiają się m.in. zmarszczkami, zwiotczeniem skóry, wypadaniem włosów, cellulitem i rozstępami, bólem i sztywnością stawów, zmianami zwyrodnieniowymi, problemami z krążeniem itd.

Kolagen, źródło: Shutterstock

Kolagen – marki i ceny

Na rynku dostępnych jest wiele różnych preparatów zawierających kolagen. Jeden z nich to Kolagen Activ Plus marki Olimp – jego średnia cena to 25 złotych za opakowanie zawierające 80 tabletek.

Kolejnym często wybieranym suplementem jest Litozin Kolagen, który kosztuje średnio 30 złotych (opakowanie zawiera 30 tabletek).

W formie płynnej dostępny jest Doppelherz System Kollagen 11.000 Plus – jego średnia cena to 80 złotych za opakowanie zawierające 30 ampułek po 25 ml.

W formie proszku do rozpuszczenia poleca się zaś ForMeds F-Collagen Max, za który trzeba zapłacić średnio 55 złotych (opakowanie zawiera 156 g proszku, co odpowiada 30 porcjom).

Taką samą postać ma również 4Flex. Opakowanie zawierające 30 saszetek z proszkiem do rozpuszczenia kosztuje średnio 50 złotych.

Opinie o Kolagen - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 4 = 2

Podobne