948 produktów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Sok pomarańczowy Caprio

Producent: Caprio
Kategoria: Sok pomarańczowy – właściwości i wartości odżywcze napoju
sok pomarańczowy caprio

Sok pomarańczowy Caprio

Producent: Caprio Kategoria: Sok pomarańczowy – właściwości i wartości odżywcze napoju

1.3 Opinie (3)

Oznacz status produktu:

Sok pomarańczowy Caprio – informacje o produkcie

Sok pomarańczowy Caprio to produkt firmy Maspex – polskiego przedsiębiorstwa spożywczego, jednego z największych producentów żywności w Europie Środkowo-Wschodniej, właściciela marki Caprio.

Pod marką Caprio sprzedawane są różnego rodzaju napoje, w tym jeden z najpopularniejszych – sok pomarańczowy Caprio Pomarańcza. Jest to napój o smaku pomarańczowym, wzbogacony witaminą C (32 mg/100ml, co odpowiada 40% referencyjnej wartości spożycia). Wytwarzany jest z zagęszczonego soku pomarańczowego (20% zawartości). Nie zawiera konserwantów. Jest to produkt pasteryzowany, niegazowany. Zawiera substancje słodzące. Dostępny jest w kartonikach o pojemności 2 litrów.

W skład soku pomarańczowego Caprio wchodzą: woda, sok pomarańczowy z zagęszczonego soku (20%), syrop glukozowo-fruktozowy (G) i/lub cukier (D), regulatory kwasowości: kwas cytrynowy i cytryniany sodu, stabilizator - pektyny, witamina C, aromaty, barwniki: kurkumina i karoteny, substancje słodzące: acesulfam K i cyklaminian sodu, D, G - w zależności od użytego składnika: patrz nadruk na wierzchu opakowania.

100 ml produktu dostarcza 31 kcal (0 g tłuszczu, 0 g białka, 7,5 g węglowodanów).

Średnia cena soku pomarańczowego Caprio to 5 złotych za opakowanie zawierające 2 litry produktu.

Nasza opinia o soku pomarańczowym Caprio

Sok pomarańczowy Caprio to bardzo popularny produkt, obecny od dawna na rynku. Do jego największych zalet należy wysoka zawartość witaminy C. Szklanka soku pomarańczowego Caprio (250 ml) dostarcza 100% jej dziennej dawki. Warto przy tym wiedzieć, że zaspokojenie dziennego zapotrzebowania na witaminę C jest niezwykle istotne z uwagi na prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Witamina C wspomaga działanie układu odpornościowego i nerwowego. Wspiera produkcję kolagenu i zmniejsza uczucie zmęczenia.

Poza tym należy pamiętać, że jest to napój – zawiera zaledwie 20% zagęszczonego soku pomarańczowego. W oczywisty sposób wpływa to na jego konsystencję i smak. Caprio Pomarańcza jest rzadki (na pierwszym miejscu składników występuje woda), a jego – niezbyt głęboki – smak daleko odbiega od smaku świeżych pomarańczy.

Wątpliwości mogą budzić również pozostałe składniki produktu – Caprio Pomarańcza zawiera substancje słodzące oraz cukier i/lub syrop glukozowo-fruktozowy, które uznaje się za niezbyt korzystne dla zdrowia. Na liście jego składników znaleźć można także aromaty i barwniki.

Cena soku pomarańczowego Caprio jest przy tym bardzo korzystna – średnio to zaledwie 5 złotych za dwulitrowy kartonik.

Opinie o Sok pomarańczowy Caprio - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

30 − 27 =

Opinie o produkcie

 1. H Hankaaa

  dno, okropny w smaku, chemiczny

  2.0

 2. J jo

  obecnie mocno rozcieńczone, brak smaku.

  1.0

 3. R Rafael

  Ochydny w smaku,gorszy niz woda z kaluzy

  1.0

Podobne