295 produktów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Magnez

4.0 Opinie (1)

  • magnez
  • magnez suplement

Magnez to pierwiastek konieczny do prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Odgrywa nieocenioną rolę w wielu bardzo istotnych procesach zachodzących w ludzkim ciele. Jego niedobór daje zaś widoczne i odczuwalne objawy – konieczna staje się wówczas suplementacja pierwiastka. Jaki jednak preparat uzupełniający jego braki wybrać? Poniżej kilka propozycji.

Magnez – ogólne informacje

Magnez jest pierwiastkiem, który odgrywa bardzo istotną rolę dla organizmu człowieka i jest odpowiedzialny za jego prawidłowe funkcjonowanie.

Odpowiada za prawidłową pracę układu odpornościowego i nerwowo-mięśniowego, reguluje pracę tarczycy, bierze udział w budowie kości i zębów, a także przemianie białek, węglowodanów i tłuszczy. Jest ponadto odpowiedzialny za sprawne działanie układu naczyniowo-sercowego, poprawia trawienie, pamięć oraz myślenie, wspomaga leczenie astmy.

Dzienne zapotrzebowanie na magnez jest zróżnicowane ze względu na wiek, płeć, stan zdrowia itd. Bogatymi źródłami magnezu w pożywieniu są takie produkty jak: kasze, ryże, banany, kakao, ryby, owoce morza, ciemne pieczywo.

Magnez suplement, źródło: Shutterstock

Kiedy należy przyjmować magnez?

Przyjmowanie preparatów z magnezem zaleca się w przypadku stwierdzonego niedoboru pierwiastka w organizmie. Ten z kolei diagnozuje się zwykle na podstawie wyników badań laboratoryjnych. Braki pierwiastka dają jednak szereg symptomów.

Do typowych objawów niedoboru magnezu należą:

  • skurcze łydek,
  • kłopoty ze snem,
  • drażliwość,
  • trudności z koncentracją,
  • stany lękowe,
  • kołatanie serca itd.

W takich sytuacjach konieczna staje się suplementacja. Warto mieć przy tym na uwadze, że groźny jest nie tylko zbyt niski poziom magnezu w organizmie, bo szkodliwy może być także jego nadmiar.

Należy również pamiętać, że suplementacja nie powinna zastępować zdrowej i zbilansowanej diety. Przyjmowanie preparatów z magnezem warto natomiast skonsultować z lekarzem lub farmaceutą, który pomoże w doborze odpowiedniego produktu.

Magnez, źródło: Shutterstock

Magnez – marki i ceny

Na rynku dostępnych jest wiele preparatów uzupełniających niedobór magnezu. Jednym ze znanych i cenionych jest Chela-Mag B6 – to suplement diety zawierający magnez, a także witaminę B6, kosztuje średnio 25 złotych za opakowanie zawierające 60 kapsułek.

Równie popularny jest preparat o nazwie Magne-B6 Max – w składzie suplementu znajdziemy magnez oraz witaminę B6. Jego średnia cena to 15 złotych za opakowanie zawierające 50 tabletek.

Często wybieranym suplementem jest ponadto Neo-Mag Skurcz. Preparat zawiera magnez, potas oraz witaminę B6, kosztuje średnio 13 złotych za opakowanie zawierające 50 tabletek.

Nierzadko poleca się również Doppelherz Aktiv Magnez-B6 Forte 400 – suplement ma w składzie magnez oraz witaminę B6. Jego średnia cena wynosi 8-9 złotych za opakowanie zawierające 30 tabletek.

Dla osób, które preferują formę musującą suplementu, poleca się Zdrovit Magnez + witamina B6. Preparat kosztuje około 8-9 złotych za opakowanie zawierające 24 tabletki musujące.

Opinie o Magnez - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

9 + 1 =

Podobne

Produkty w tej kategorii