584 produktów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Tabletki na sen

5.0 Opinie (1)

  • tabletki na bezsenność
  • tabletki na sen
  • suplementy na sen
  • suplementy na dobry sen
  • preparaty na sen

Spokojny i długi sen to warunek dobrego samopoczucia i prawidłowego funkcjonowania całego organizmu. Tymczasem na trudności z zasypianiem i bezsenność skarży się coraz więcej osób. Długotrwałe kłopoty ze snem znacznie zaś obniżają komfort życia, a czasami prowadzą nawet do rozwoju poważnych chorób. Niekiedy warto więc wesprzeć się dostępnymi preparatami na sen, których na rynku nie brakuje.

Tabletki na sen – ogólne informacje

Tabletki na sen to preparaty o działaniu uspakajającym i odprężającym, ułatwiające zasypianie i pomagające utrzymanie spokojnego snu.

Są to najczęściej suplementy diety powstałe na bazie wyciągów z ziół i roślin (zawierają zwykle ekstrakty z melisy, kozłka lekarskiego, lawendy, szyszek chmielu itd.), wzbogacone często melatoniną, magnezem i witaminami z grupy B.

Preparaty na sen pomagają w zasypianiu i wspierają zdrowy i głęboki sen, zapobiegają nieplanowanym pobudkom, pozwalają na odpoczynek i regenerację organizmu. Zmniejszają uczucie zmęczenia i znużenia i poprawiają pracę układu nerwowego.

Tabletki na sen, źródło: Shutterstock

Kiedy warto sięgnąć po preparaty na sen?

Po preparaty na sen warto sięgnąć, kiedy kłopoty ze snem są przewlekle i poważnie obciążają organizm. Długotrwałe zaburzenia snu mogą bowiem prowadzić do ciągłego poczucia zmęczenia, wyczerpania i rozdrażnienia, a w konsekwencji do znacznego obniżenia komfortu życia, a nawet rozwoju poważnych schorzeń.

Zaburzenia snu objawiają się zwykle bezsennością i kłopotami z zasypianiem. Równie istotna jest jednak jakość snu – sen niespokojny i przerywany nie zapewni bowiem organizmowi odpowiedniej regeneracji.

Warto przy tym pamiętać, żeby starać się znaleźć przyczyny zaburzeń snu – to często niewłaściwa dieta, stosowane używki, przewlekły stres. Przyjmowanie suplementów na dobry sen dobrze jest natomiast skonsultować z lekarzem lub farmaceutą, który pomoże dobrać odpowiedni preparat.  

Dobry sen suplementy, źródło: Shutterstock

Suplementy na dobry sen – marki i ceny

Na rynku nie brakuje preparatów wspomagających dobry sen i ułatwiających zasypianie. Jednym z nich jest Doppelherz Aktiv Na sen Forte. To preparat na bazie wyciągów ziołowych z melatoniną i magnezem – kosztuje średnio 12-13 złotych za opakowanie zawierające 20 tabletek.

Sen Apotex to z kolei suplement na dobry sen, w którego składzie znajdziemy ekstrakty ziołowe, melatoninę, magnez oraz zestaw witamin. Jego średnia cena to 12-14 złotych za opakowanie zawierające 30 tabletek.

Czas zasypiania skutecznie skraca Olimp Forsen Fast Melatonina. Polecany jest osobom długo zasypiającym – kosztuje około 20 złotych za opakowanie zawierające 30 tabletek.

Przy trudnościach z zasypianiem poleca się również Valerin Sen – to preparat o bogatym i cennym składzie. Jego średnia cena to 17 złotych za opakowanie zawierające 20 tabletek.

Zaburzenia snu łagodzi także Baldivian Noc, stworzony na bazie kozłka lekarskiego. Za opakowanie zawierające 30 tabletek trzeba zapłacić średnio 13-15 złotych.

Opinie o Tabletki na sen - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 2 = 7

Opinie

  1. A Agnesss

    Teraz wielu ludzi ma problemy ze snem, niestety ;/ dzięki za polecajki produktów!

Podobne