295 produktów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Tabletki na uspokojenie

4.0 Opinie (1)

  • tabletki na uspokojenie
  • suplementy na uspokojenie
  • tabletki na bezsenność

Przewlekły stres i długotrwałe napięcie mogą dawać przykre objawy, a w konsekwencji istotnie zaburzać prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu. W takich sytuacjach warto rozważyć wsparcie w formie tabletek na uspokojenie. Na rynku nie brakuje preparatów o takim działaniu. Poniżej prezentujemy kilka z nich.

Suplementy na uspokojenie – ogólne informacje

Tabletki na uspokojenie to preparaty, które pomogą złagodzić stany napięcia nerwowego i objawy długotrwałego stresu.

Są to zwykle suplementy diety stanowiące połączenie ziół i wyciągów roślinnych. Ich skład często skomponowany jest na bazie melisy, kozłka lekarskiego, dziurawca, lawendy. Niekiedy zawierają również magnez, który wspomaga pracę układu nerwowego.

Suplementy na uspokojenie występują w różnych postaciach – w każdej aptece znaleźć można tabletki, kapsułki, herbatki, krople i syropy o takim działaniu.

Tabletki na uspokojenie, źródło: Shutterstock

Kiedy warto sięgnąć po suplementy na uspokojenie?

Tabletki na uspokojenie to dobre rozwiązanie dla osób, które zmagają się z długotrwałym napięciem nerwowym i towarzyszącymi mu objawami. Przewlekły stres objawiać się zaś może rozmaicie – to najczęściej rozdrażnienie, napięcie, kłopoty z koncentracją i pamięcią, trudności w zasypianiu, bóle głowy, uczucie zmęczenia, niekiedy również podwyższone ciśnienie oraz zaburzenia ze strony układu pokarmowego.

Zastosowanie odpowiednich środków pozwoli na redukcję napięcia i spokojny, regenerujący sen, umożliwi uspokojenie, wyciszenie i skupienie, poprawi pamięć i wyeliminuje uczucie znużenia.

Warto przy tym pamiętać o ustaleniu przyczyn stresu i zdenerwowania, a także o tym, że niekiedy konieczna jest konsultacja z psychologiem lub psychiatrą.

Suplementy na uspokojenie, źródło: Shutterstock

Tabletki na uspokojenie – ceny i marki

Na rynku dostępnych jest wiele różnych suplementów na uspokojenie. Jednym z najbardziej popularnych środków jest Persen Forte – to preparat o działaniu uspakajającym stworzony na bazie kozłka lekarskiego, melisy i mięty. Jego średnia cena to 11 złotych za opakowanie zawierające 20 kapsułek.

Równie znanym preparatem jest Positivum. W składzie suplementu znaleźć można wyciąg z melisy i szyszek chmielu – kosztuje średnio 27 złotych za opakowanie zawierające 180 tabletek.

Często polecany jest także Nervomix Forte – to suplement na uspokojenie na bazie kozłka lekarskiego i dziurawca. Jego średnia cena to 20 złotych za opakowanie zawierające 60 kapsułek.

Doppelherz aktiv Na uspokojenie Forte to z kolei preparat sporządzony na bazie wyciągu z różeńca górskiego, wzbogacony magnezem i witaminami. Kosztuje średnio 12 złotych za opakowanie zawierające 20 kapsułek.

W formie tabletek na uspokojenie do ssania dostępny jest preparat Meliski. W jego składzie poza wyciągami roślinnymi znajdziemy również magnez. Środek kosztuje średnio 8 złotych za opakowanie zawierające 18 pastylek do ssania.

Opinie o Tabletki na uspokojenie - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

9 + 1 =

Podobne

Produkty w tej kategorii