526 produktów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Witaminy na oczy

0.0 Opinie (0)

  • witaminy na wzrok
  • suplementy na wzrok
  • witaminy na oczy

Trudno przecenić znaczenie wzroku. Dobry wzrok to bowiem jeden z podstawowych warunków sprawnego funkcjonowania w świecie. Tymczasem nasze oczy są bardzo często narażone na działanie szkodliwych czynników. Nie bez znaczenia dla prawidłowego widzenia pozostaje również stosowana dieta i prowadzony tryb życia. W pewnych sytuacjach warto więc zdecydować się na suplementację – witaminy na oczy pomogą utrzymać dobre widzenie na dłużej.

Witaminy na oczy – ogólne informacje

Witaminy na oczy to różnego rodzaju preparaty zawierające witaminy i składniki mineralne, które wpływają korzystnie na pracę narządu wzroku i wspomagają prawidłowe widzenie.

Preparaty tego typu zawierają najczęściej luteinę, zwykle też witaminę A, a także witaminę C oraz kwasy omega-3. Luteina chroni oczy przed szkodliwym promieniowaniem UV. Witamina A ma korzystny wpływ na pracę siatkówki oka. Witamina C chroni przed rozwojem chorób oczu i pozytywnie wpływa na stan naczyń krwionośnych. Kwasy omega-3 zapobiegają suchości oczu, starzeniu się siatkówki i powstaniu jej zwyrodnień.

Witaminy na wzrok często zawierają również witaminę E, beta-karoten, miedź, cynk i selen.

Witaminy na oczy, zmęczony wzrok, źródło: Shutterstock

Kiedy warto przyjmować witaminy na wzrok?

Suplementy na wzrok zaleca się przede wszystkim osobom, które są często narażone na działanie czynników niekorzystnych dla narządu wzroku.

Kłopotom ze wzrokiem sprzyja długa i częsta aktywność przed ekranem czy monitorem – długotrwała ekspozycja na światło niebieskie jest w konsekwencji bardzo szkodliwa dla wzorku.

Witaminy na wzrok poleca się również osobom palącym papierosy oraz tym, które spędzają dużo czasu w zadymionych pomieszczeniach, a także czytającym przy nieodpowiednim oświetleniu.

Suplementację warto zaproponować osobom noszącym soczewki kontaktowe, narażonym na stres oraz seniorom. Witaminy na wzrok będą również wsparciem przy chorobach oczu.

Witaminy na wzrok, niebieskie światło, zmęczony wzrok, źródło: Shutterstock

Suplementy na wzrok – marki i ceny

Na rynku dostępnych jest wiele preparatów wspierających pracę oczu. Jednym z suplementów na wzrok jest Maxiluten ginkgo+. Jego średnia cena to 23 złote za opakowanie zawierające 30 tabletek.

Często wybieranym preparatem jest również Luteina Max-Complex marki Olimp, który kosztuje średnio 20 złotych (opakowanie zawiera 30 tabletek).

Nierzadko poleca się także witaminy na wzrok SuperOptic – za opakowanie zawierająca 60 kapsułek zapłacić trzeba średnio 30 złotych.

Kolejny suplement wspierający prawidłowe widzenia to Lutezan Premium. Jego średnia cena to 45 złotych za opakowanie zawierające 120 kapsułek.

Luteinę zawiera ponadto Doppelherz Aktiv Na oczy – jego średnia cena to 14 złotych za opakowanie zawierające 30 kapsułek.

Opinie o Witaminy na oczy - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 65 = 71

Opinie

  1. P pracuss

    Dzięki za ten tekst! pracuje duzo przy kompie, czas wesprzeć oczy :D

Podobne