85 produktów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Szampon dla dzieci

Dbając o codzienną higienę najmłodszych, nie należy zapominać o osobnym kosmetyku przeznaczonym do włosów i skóry głowy. Odpowiednio dobrany szampon dla dzieci nie tylko usunie zanieczyszczenia, będzie również pielęgnował. Oferta szamponów dla dzieci jest naprawdę szeroka: możemy w niej wybierać spośród produktów kolorowych i bezbarwnych, tych o rozmaitych zapachach i bezwonnych, znajdziemy też liczne opcje ekologiczne.

Właściwości szamponu dla dzieci

Podstawowym zadaniem szamponów dla dzieci jest delikatne oczyszczanie włosów i skóry głowy z wszelkiego rodzaju zabrudzeń, tak aby nie narazić wspomnianych okolic na podrażnienia. Niektóre kosmetyki mogą wykazywać również dodatkowe właściwości, m.in. przeciwłupieżowe czy zapobiegające plątaniu się niesfornych włosów.

Szampon dla dzieci, źródło: Shutterstock

Wśród szamponów dla najmłodszych najwięcej jest tych bez substancji podrażniających w składzie (np. SLS czy parabenów). Z kolei często spotykane są składniki pochodzenia roślinnego wykazujące właściwości łagodzące (np. ekstrakty z rumianku, kwiatu lipy czy kiełków pszenicy). Jeśli mowa o substancjach niepożądanych, wymienić należy wspomniany już SLS lub pokrewny SLES (może wysuszać i podrażniać skórę głowy), glikol propylenowy (działa toksycznie) czy środki pianotwórcze: DEA, MEA, TEA (potencjalnie rakotwórcze, mogą powodować reakcje alergiczne).

Rodzaje szamponów dla dzieci

Najpopularniejsze szampony dla dzieci to te o konsystencji żelu, ale na rynku znajdziemy również pianki czy olejki, a nawet szampon w postaci chusteczek.

Te żelowe łatwo się pienią, więc wystarczy użyć niewielkiej ilości, olejki wykazują dodatkowe właściwości nawilżające, natomiast pianki są bardzo delikatne, a producenci zalecają ich wybór już od pierwszych dni życia dziecka.

Każdego z wymienionych szamponów używa się w ten sam sposób, rozpoczynając od nawilżenia skóry głowy i włosów wodą, następnie nanosząc i wmasowując produkt, a na koniec – dokładnie spłukując.

Szampon dla dzieci, źródło: Shutterstock

Marki i ceny szamponów dla dzieci

Najpopularniejszymi, a zarazem jednymi z najstarszych na polskim rynku, markami produkujących szampony dla dzieci są firmy Bambino i Johnson’s. Pierwsza z nich rekomenduje używanie swojego kosmetyku od pierwszego dnia życia, podobnie jak marka HiPP. Łatwo dostępny i w tym samym przedziale cenowym jest też szampon marki własnej Rossmanna – Babydream. Poza markami specjalizującymi się w produktach dla dzieci środki do pielęgnacji włosów i skóry głowy znajdziemy również w ofercie innych firm, m.in. Nivea, AA, Mixa, Dove. Z kolei w kategorii produktów ekologicznych najbardziej dostępne są szampony i żele do mycia ciała 2 w 1 produkowane przez marki takie jak: Alphanova Kids, Earth Friendly Baby, Only Bio czy MomMe (warto zaznaczyć, że większość z tych ostatnich należy do wyższej półki cenowej).

Przedział cenowy szamponów dla dzieci jest dość rozbieżny i zależy nie tylko od marki, ale również od tego, czy mamy do czynienia z produktem przeznaczonym wyłącznie do włosów i skóry głowy, czy również do pozostałych części ciała (te drugie są nieco droższe). Ceny najszerzej dostępnych marek wahają się od 2,50 do 7 zł za 100 ml, natomiast mniej znanych – od 11 do 20 zł za tę samą pojemność (przy czym należy pamiętać, że produkty sprzedawane są w opakowaniach o pojemności od 30 do 500 ml).

Dodaj opinię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

89 − = 85

Podobne

Produkty w tej kategorii