191 produktów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Bronzer

4.0 Opinie (1)

  • bronzer
  • bronzer do twarzy

Bronzer, czyli puder brązujący, imituje opaleniznę i optycznie poprawia kontur twarzy - co jest jego głównym zadaniem - a także dodaje cerze koloru i blasku. Umiejętnie nałożony odpowiednio dobrany bronzer może czynić cuda!

Do czego służą bronzery?

Bronzer ma za zadanie optycznie zmienić kontur naszej twarzy poprzez nałożenie go w odpowiednich miejscach. Przykładowo posiadaczki okrągłej twarzy mogą ją optycznie wyszczuplić, nakładając bronzer od połowy ucha w kierunku ust przez środek policzka; panie z kwadratową twarzą złagodzą jej kształt dzięki bronzerowi w kątach czoła, na bokach policzków i brodzie, a osoby z twarzą trójkątną mogą nadać jej odpowiednie proporcje dzięki bronzerowi nałożonemu na czubek brody i skronie oraz szczyty kości policzkowych.

Broznzer może też imitować opaleniznę (nałożony nawet na całe ciało), jednak nie działa jak samoopalacz, gdyż jest zmywalny. Tym samym nie pozostawia plam, a ewentualne nierówne nałożenie kosmetyku łatwo poprawić.

Bronzer, źródło: Shutterstock

Rodzaje bronzerów

Bronzery dzielą się przede wszystkim ze względu na formę. Wyróżnić możemy np. bronzery w bronzery w pudrze, kamieniu, płynie, w sztyfcie czy kulce. Każdy z nich inaczej się nakłada i wybór powinien zależeć od tego, jaki efekt chcemy uzyskać.

Do konturowania twarzy najlepiej wybrać bronzer w sztyfcie, pudrze i kamieniu (jeśli zdecydujemy się na któryś z dwóch ostatnich, musimy pamiętać o odpowiednim doborze pędzla).

Jeśli bronzer ma nam dać efekt opalenizny, najlepszy będzie ten w pudrze lub kamieniu. Nakłada się go za pomocą pędzla na policzki, nos i czoło.

Zaś bronzera w płynie używa się często zamiast samoopalacza.

Bronzery można też podzielić ze względu na odcień skóry, na którą mają być nałożone. Na półkach drogerii znajdziemy bronzery do cery ciepłej, chłodnej i neutralne. Dostępne kosmetyki mogą być zarówno matowe, jak i błyszczące - wybór powinien znowu zależeć od funkcji (np. bronzer używany wyłącznie do konturowania powinien być matowy).

Bronzery, źródło: Shutterstock

Warto zwrócić też uwagę na opakowania. Najpopularniejsze bronzery - w kamieniu, przypominające klasyczne cienie do powiek - często są sprzedawane w paletkach zawierających kilka odcieni kosmetyku, które można łatwo zmieszać. Bywa, że są to bronzery matowe i błyszczące, można też trafić na paletki zawierające bronzer, róż i rozświetlacz w jednym opakowaniu. A opakowania są przeróżne - od ok. 3 do kilkunastu gramów.

Marki bronzerów, ceny i oceny

Bezsprzecznie najpopularniejsze i najłatwiej dostępne są bronzery w pudrze czy kamieniu, do nakładania pędzlem. Bywają też najtańsze. W drogeriach kosztują - w zależności od marki i pojemności opakowania - od ok. 150 zł do nawet 700 zł za 100 g. Opakowania zawierają od kilku do kilkunastu gramów produktu. Oczywiście można kupić także bronzery znanych marek w znacznie wyższej cenie.

Najtańsze bronzery możemy kupić już za ok. 5-7 zł za kilka gramów. Jednak przeciętna cena tanich bronzerów to od kilkunastu do 30 zł za produkty o różnej wadze, często jest to 9 lub 12-15 g. W tej kategorii cenowej dobre recenzje zbierają kosmetyki Kobo, Wibo czy Lovely.

Bez problemu kupimy też produkty droższe, za ok. 40-50 zł za opakowanie. Bronzery w wyższej cenie są przede wszystkim trwalsze, łatwiej się rozcierają, często jest większy wybór odcieni.

Bronzery produkują praktycznie wszystkie marki zajmujące się kolorowymi kosmetykami do twarzy. Bardzo popularne sa produkty takich marek jak Loreal, Bourjois, Revolution NYX, MAC. Uznaniem cieszą się także bronzery marki Christian Dior i Shiseido za ok. 150 zł.

Najlepsze bronzery w sztyfcie kupimy za kilkadziesiąt złotych. Według internautek są to m.in. produkty Nudestix, Max Factor czy NYX. Jednak bronzery w tej formie są trudniej dostępne i jest znacznie mniejszy wybór.

Opinie o Bronzer - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

85 − = 79

Podobne

Produkty w tej kategorii