191 produktów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Witaminy dla dzieci

4.0 Opinie (1)

  • witaminy dla dzieci
  • suplementy dla dzieci

Warunkiem prawidłowego funkcjonowania organizmu dziecka i zachowania jego dobrego zdrowia jest właściwy poziom witamin. Za pokrycie dziennego zapotrzebowania na witaminy i składniki mineralne odpowiadać powinna zaś przede wszystkim bogata i urozmaicona dieta. Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy konieczna staje się suplementacja – warto wówczas wesprzeć się dostępnymi na rynku preparatami.

Dlaczego warto podawać witaminy dla dzieci?

Właściwy poziom witamin w organizmie dziecka jest szczególnie istotny w okresie jego intensywnego wzrostu i rozwoju. Dostarczenie odpowiednich ilości składników odżywczych odpowiada zaś za prawidłowe funkcjonowanie organizmu dziecka, jego zrównoważony rozwój i dobre zdrowie.

Suplementy dla dzieci podaje się zwykle w przypadku stwierdzenia u nich niedoboru niezbędnych składników odżywczych. Niedostarczenie organizmowi odpowiedniej ilości witamin powoduje bowiem obniżenie odporności, co objawiać się może częstymi infekcjami i spadkiem energii.

Jest to szczególnie istotne w okresach jesienno-zimowym i zimowo-wiosennym, kiedy organizm wykazuje zwiększone zapotrzebowanie na witaminy i narażony jest na działanie wirusów. Suplementacja ważna jest również podczas leczenia infekcji i w czasie rekonwalescencji.

Warto też pamiętać, że długotrwałe niedobory witamin mogą skutkować nieprawidłowościami w rozwoju, a w konsekwencji prowadzić do poważnych chorób. Szkodliwy dla zdrowia może być natomiast zarówno niedobór, jak i nadmiar witamin.

Suplementy dla dzieci, źródło: Shutterstock

Jak wybrać suplementy dla dzieci?

Racjonalna i sensowna suplementacja powinna przestrzegać kilku ważnych zasad. Preparaty witaminowe należy więc przede wszystkim dobrać adekwatnie do wieku dziecka. Zapotrzebowanie na konkretne składniki odżywcze różni się przecież w zależności od stopnia i etapu jego rozwoju.

W tym kontekście istotny jest również rodzaj podawanego suplementu. Witaminy dla dzieci dostępne są w różnych postaciach – to np. tabletki, krople, żelki, lizaki.

Warto ponadto zwrócić uwagę na skład produktów – ważne jest, żeby wybrany preparat nie zawierał zbyt wielu sztucznych dodatków, cukru, wzmacniaczy smaku czy konserwantów.

Na co dzień należy zaś dbać o urozmaiconą dietę dziecka i podawać mu pełnowartościowe posiłki. Wskazane jest ograniczenie soli i węglowodanów prostych. Nie bez znaczenia pozostaje aktywność fizyczna, ruch na świeżym powietrzu oraz higieniczny tryb życia.

Witaminy dla dzieci, źródło: Shutterstock

Witaminy dla dzieci – marki i ceny

Jedną z najpopularniejszych marek witamin dla dzieci jest Vibovit. To preparat witaminowy w postaci proszku do rozpuszczenia, dostępny jako Vibovit Bobas (do 3 roku życia) i Vibovit Junior (od 4 do 12 lat). Średnia cena produktu to 18-19 złotych.

Vibovit oferowany jest również w formie żelek – Vibovit Literki przeznaczony jest dla dzieci od lat 3, a jego średnia cena to 12-13 złotych. Dla starszych dzieci proponuje się zaś Vibovit Uczeń (tabletki do ssania, koszt to 17-20 złotych).

Równie znany produkt to Visolvit. Pod tą marką znajdziemy takie produkty jak Visolvit Junior Żelki (dla dzieci powyżej 3 roku życia, średnia cena to 12 złotych) oraz Visolvit Junior w formie proszku musującego (polecany dla dzieci od 3 do 17 lat, średnia cena to 18-19 złotych).

Często wybieranymi witaminami dla dzieci są także produkty marki Sanostol. Multi-Sanostol w postaci syropu przeznaczony jest dla dzieci w wieku powyżej 1 roku życia i kosztuje około 19-20 złotych. Sanostol w formie musujących tabletek do ssania stosowany jest z kolei u dzieci od 4 roku życia, a jego średnia cena to 12 złotych.

Opinie o Witaminy dla dzieci - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

61 + = 62

Podobne

Produkty w tej kategorii