753 produktów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Witaminy dla mężczyzn

4.0 Opinie (1)

  • witaminy dla mężczyzn
  • suplementy dla mężczyzn

Odpowiedni poziom witamin i składników mineralnych jest podstawowym warunkiem zdrowia i dobrego samopoczucia. Za pokrycie ich dziennego zapotrzebowania odpowiadać powinna zaś przede wszystkim właściwie skomponowana dieta. Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy konieczna jest suplementacja. Przyjmowane preparaty należy przy tym dostosować do płci, wieku, stanu zdrowia itd. Poniżej wskazujemy, kiedy warto zdecydować się na witaminy dla mężczyzn i jakie suplementy wybrać.

Witaminy dla mężczyzn – ogólne informacje

Suplementy dla mężczyzn to preparaty zawierające witaminy i składniki mineralne niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Są to środki stworzone z myślą o mężczyznach.

Zapotrzebowanie na witaminy i składniki mineralne różni się bowiem w zależności od płci, zwykle przyjmuje się również, że jest ono większe u mężczyzn niż u kobiet. Ale także u samych mężczyzn zmienia się wraz z wiekiem i stanem zdrowia. Zależy ponadto od prowadzonego trybu życia i sposobu żywienia. Witaminy powinny być więc dobierane indywidualnie i dostosowane do konkretnych potrzeb.

Warto przy tym pamiętać, że przyjmowanie suplementów nie powinno nigdy zastępować zdrowej i zbilansowanej diety.

Witaminy dla mężczyzn, źródło: Shutterstock

Kiedy warto sięgnąć po suplementy dla mężczyzn?

Wyróżnia się wiele różnych sytuacji, kiedy warto zdecydować się na przyjmowanie suplementów. Są to niewątpliwie przypadki stwierdzonych niedoborów określonych substancji odżywczych w organizmie oraz zwiększone zapotrzebowanie na witaminy i składniki mineralne.

Takie sytuacje mają miejsce np. w miesiącach jesienno-zimowych czy też w okresie wzmożonego wysiłku psychicznego i fizycznego, przewlekłego stresu i zmęczenia, spadku odporności.

Suplementy dla mężczyzn warto przyjmować również podczas infekcji i w okresie rekonwalescencji, a także w przypadkach spadku sprawności seksualnej. Preparaty witaminowe poleca się także mężczyznom po ukończeniu 50 roku życia.

Suplementy dla mężczyzn, źródło: Shutterstock

Witaminy dla mężczyzn – marki i ceny

Na rynku dostępnych jest wiele różnych suplementów dla mężczyzn. Jednym z popularnych preparatów jest Olimp Gold-Vit dla mężczyzn – jego średnia cena to 25 złotych za opakowanie zawierające 30 tabletek.

Często wybieranym produktem jest również środek o nazwie Centrum ON, który kosztuje średnio 60 złotych za opakowanie zawierające 90 tabletek.

Mężczyźni nierzadko decydują się również na Vitotal dla Mężczyzn. Średnia cena preparatu to 19 złotych za opakowanie zawierające 30 tabletek.

Kompleks witamin i składników mineralnych zawiera także Doppelherz aktiv A-Z Dla Niego, za który trzeba zapłacić średnio 20 złotych (opakowanie zawiera 30 tabletek).

MenMag uzupełni zaś codzienną dietę mężczyzny w magnez, cynk i witaminę B6. Jego średnia cena to 11 złotych za opakowanie zawierające 30 tabletek.

Opinie o Witaminy dla mężczyzn - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

65 − = 64

Podobne