295 produktów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Sucha karma dla psa

4.0 Opinie (1)

 • karma dla psa
 • sucha karma dla psa

Sucha karma stanowi uzupełnienie jadłospisu naszego pupila lub jest dla niego posiłkiem pełnoporcjowym. Przy rozsądnym wyborze wysokiej jakości produktu zyskujemy pełnowartościowy i odpowiednio zbilansowany pokarm dla naszego psiaka. Karma dla psów powinna zaspokajać ich zapotrzebowanie na składniki odżywcze - powinna więc zawierać białko, węglowodany, tłuszcze, witaminy oraz mikroelementy.

Rodzaje karmy dla psów

Przy wyborze suchej karmy dla psa należy pamiętać o dostosowaniu jej do indywidualnych potrzeb naszego pupila. Wybór karmy zależy od jego wieku, potrzeb i stanu zdrowia. Na rynku powszechnie dostępne są, między innymi, suche karmy dla psów:

 • w różnym wieku (dla szczeniąt, psów dorosłych, seniorów);
 • o różnej aktywności (psy pracujące, o niskiej aktywności lub o bardzo dużej);
 • z problemami zdrowotnymi (z alergiami pokarmowymi lub skórnymi, nietolerancjami np. zbóż, z nadwagą, chorobami nerek, wątroby);
 • po różnych zabiegach (kastracja, rekonwalescencja, odchudzanie).

Jaka powinna być sucha karma dla psa?

Wielbiciele i znawcy psów podkreślają, że idealny posiłek powinien składać się mniej więcej z: 85% produktów pochodzenia zwierzęcego (50% mięsa, 20% podrobów, 15% kości) oraz 15% tych pochodzenia roślinnego. Zaleca się natomiast unikanie zbóż i minimalizowanie węglowodanów w składzie karmy.

Sucha karma dla psa, źródło: Shutterstock

Jak przechowywać suchą karmę dla psa?

Szczelnie zamknięte opakowanie z suchą karmą należy przechowywać w zacienionym, suchym miejscu, w temperaturze pokojowej.

Ceny suchej karmy dla psa

Ceny karm różnią się w zależności od wyboru marki, rodzaju i składników produktu.

Karmy z najniższej półki cenowej są dostępne zarówno w sklepach zoologicznych, jak i w supermarketach oraz lokalnych sklepach spożywczych. Ich cena waha się w okolicach 5-8 zł za kilogram.

Karmy ze średniej półki cenowej zakupimy w granicach kilkunastu złotych za kilo.

Najdroższe karmy to koszt w granicach 20-40 złotych za kilogram i są to najczęściej karmy wyprodukowane z lepszej jakości składników. Dla porównania: niskotłuszczowa karma kompletna dla dorosłych psów z problemem nadwagi Purina Dog Chow Adult Light Turkey kosztuje około 110 zł za 14 kg, a za 10 kg Royal Canin Gastro Intestinal dla psów z przewlekłymi i ostrymi chorobami układu pokarmowego zapłacimy około 210 złotych.

Należy jednak zawsze czytać opisy znajdujące się na etykietach produktów, aby dowiedzieć się, czy cena idzie w parze z jakością.

Karma dla psa sucha, źródło: Shutterstock

Popularne marki suchej karmy dla psów

W sklepach stacjonarnych, a szczególnie w supermarketach, można zakupić bardzo wiele marek suchej karmy dla psów.

Do najpopularniejszych z nich należą:

 • Pedigree,
 • Chappi
 • Purina,
 • Royal Canin,
 • Wiejska Zagroda,
 • Brit Care,
 • Fit Active.

Opinie o suchych karmach dla psów

Do najwyżej ocenianych w sieci marek suchej karmy dla psów z wyższej półki cenowej należą:

 • ORIJEN - w produktach tej marki zredukowano zawartość węglowodanów i wyeliminowano zboża. W składzie znajdziemy za to kilka rodzajów mięs, owoce, warzywa, a nawet zioła. Dostępne są różne warianty karmy tej firmy, takie jak: Orijen Original kurczak i indyk, Orijen six fish, Orijen senior i Orijen puppy. Ceny wahają się w granicach 100-150 złotych za 2 kilo w zależności od wersji);
 • Acana Classics Red – z jagnięciną, wołowina angus oraz wieprzowina yorkshire. Nie zawiera wysokoglikemicznych zbóż, cechuje się wysoką zawartością białka zwierzęcego i kwasów Omega-3, które gwarantują szczytowa formę.(ok. 122 zł/ 6 kg);
 • Applaws Adult Small and Medium - 75% kurczaka z jagnięciną, warzywami i naturalnymi ekstraktami + probiotyki. Karma dla ras małych i średnich. Bez dodatku zbóż lub ziaren (ok. 50 zł za 2 kg);
 • Nutrilove Adult Medium – (świeży kurczak 20%, suszony drób, 15% kurczaka, drób ogółem 40%) to pełnowartościowa karma stworzona specjalnie dla dorosłych psów średnich ras. Z formułą wspierającą kondycję skóry i sierści, utrzymującą w dobrej kondycji stawy i chrząstki (ok. 60 zł/8 kg).

Opinie o Sucha karma dla psa - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

4 + 5 =

Podobne

Produkty w tej kategorii