436 produktów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Płyn do kąpieli dla dzieci

4.0 Opinie (1)

Dziecięca skóra jest szczególnie delikatna, dlatego bardzo ważny produkt w jej codziennej pielęgnacji stanowi płyn do kąpieli dla najmłodszych. Ma on nie tylko chronić powierzchnię ciała przed szkodliwymi dla niej czynnikami zewnętrznymi, ale również nawilżać. Płynu do kąpieli powinny używać dzieci już od pierwszych dni życia, a ich rodzaje będą się różniły w zależności od wieku, indywidualnych potrzeb i preferencji maluchów.

Właściwości płynów do kąpieli dla dzieci

Płyny do kąpieli stworzone z myślą o dzieciach dbają, aby skóra utrzymywała odpowiedni poziom nawilżenia, jednocześnie pokrywając ją dodatkową warstwą ochronną i zabezpieczając przed zanieczyszczeniami. Znajdziemy też na rynku takie, które dodatkowo natłuszczą skórę dziecka, a także będą nas wspomagać w walce z atopowym zapaleniem skóry.

Wśród składników pożądanych w tego typu produktach znajdą się: kwas mlekowy i gliceryna (nawilżają), oliwka (natłuszcza), hydrolizaty protein (łagodzą podrażnienia, zmiękczają).

Płyn do kąpieli dla dzieci, źródło: Shutterstock

Podobnie jak w przypadku innych kosmetyków dedykowanych dzieciom, płyny do kąpieli dla najmłodszych nie powinny zawierać substancji szkodliwych (należą do nich m. in. SLS i SLES - wysuszają i podrażniają skórę) oraz substancji nadających mocny kolor lub silny zapach (mogą powodować reakcje alergiczne).

Rodzaje płynów do kąpieli dla dzieci

Wśród licznych propozycji płynów do kąpieli dla dzieci na półkach drogerii i aptek (zarówno tych stacjonarnych, jak i internetowych) znajdziemy:

  • emulsje,
  • klasyczne płyny,
  • produkty 2 w 1,
  • natłuszczające,
  • a nawet takie służące do inhalacji najmłodszych podczas przeziębienia.

Emulsje dla alergików zawierają specjalne substancje zapobiegające stanom zapalnym i świądowi, mają też właściwości regenerujące. Klasyczne płyny bywają wzbogacane o składniki odżywiające (np. wyciągi z roślin – rumianku, owsu). Z kolei produkty łączące kilka właściwości najczęściej służą równocześnie do mycia (usuwają zanieczyszczenia) i nawilżania skóry. Płyny natłuszczające zawierają w składzie m. in. oliwkę, dzięki czemu pozostawiają na powierzchni ciała delikatną warstwę ochronną. Niezależnie od rodzaju danego produktu sposób użycia polega na odmierzeniu podanej przez producenta dawki, a następnie dodaniu go do wody.

Płyny do kąpieli dla dzieci, źródło: Shutterstock

Płyny do kąpieli dla najmłodszych - marki i ceny

Każda z marek oferujących konsumentom produkty przeznaczone dla najmłodszych proponuje swoje płyny do kąpieli. Wśród najbardziej dostępnych i najszerzej znanych znajdują się: Nivea (seria Baby), Ziaja (seria Ziajka), HiPP czy Bobini (seria Kids). Pierwsze trzy z nich zapewniają o możliwości bezpiecznego stosowania już od pierwszego dnia życia. Artykuły dla dzieci z atopowym zapaleniem skóry proponują marki: Latopic czy OnlyBio Baby. Z kolei płyn do kąpieli pomagający w walce z przeziębieniem ma w swojej ofercie marka Langsteiner Hotlux.

Ceny płynów do kąpieli dla dzieci o różnych właściwościach zaczynają się od 2 zł, a sięgają nawet 30 za 100 ml.

Opinie o Płyn do kąpieli dla dzieci - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 6 = 12

Podobne

Produkty w tej kategorii