231 produktów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Suplementy na odchudzanie

0.0 Opinie (0)

  • suplementy na odchudzanie
  • suplementy odchudzajace
  • suplementy diety na odchudzanie
  • suplementy wspomagające odchudzanie

Suplementy na odchudzanie to jedne z najczęściej kupowanych wyrobów z kategorii produktów dostępnych bez recepty – coraz więcej osób sięga po nie, by wspomóc zrzucenie zbędnych kilogramów. Warto jednak pamiętać, że tabletki tego typu mogą jedynie wspomagać dietę odchudzającą i przyspieszyć spalanie tkanki tłuszczowej przy regularnych ćwiczeniach.

Rodzaje suplementów na odchudzanie

Rynek suplementów diety wspomagających odchudzanie rozwija się bardzo dynamicznie. Nowe środki wciąż przybywają i pojawiają się w witrynach aptek i reklamach telewizyjnych. Rodzajów tego typu produktów jest wiele, a spośród nich możemy wyróżnić m.in.:

  • termogeniki – „spalacze tłuszczu”, przyspieszają metabolizm i spalanie tkanki tłuszczowej,
  • suplementy ograniczające apetyt – wpływają na zmniejszenie apetytu, hamują łaknienie dzięki zawartości takich składników jak błonnik, guarana, kofeina lub ocet jabłkowy,
  • preparaty ograniczające wchłanianie tłuszczów i węglowodanów – ograniczają wchłanianie tłuszczu nawet o 1/3, działają jedynie w obrębie układu pokarmowego.

Najbardziej znanym rodzajem środków na odchudzanie są termogeniki. Ta kategoria suplementów jest skierowana głównie do osób aktywnych fizycznie, ponieważ efektywne działanie termogeników jest zauważalne jedynie podczas regularnego wysiłku fizycznego. Najlepszym naturalnym termogenikiem jest kofeina/guarana i zielona herbata.

Suplementy na odchudzanie, źródło: Shutterstock

Dlaczego ten rodzaj suplementów jest tak popularny? Otóż termogeniki, jako środki pochodzące z roślin, wykorzystują naturalne procesy zachodzące w organizmie. Efektem ich suplementacji jest wytwarzanie ciepła utrzymującego stałą temperaturę ciała, skutkujące znacznym wydatkiem energetycznym i stymulacją termogenezy. Rezultatem tego procesu jest przyspieszona przemiana materii – klucz do utraty zbędnych kilogramów.

Kiedy i jak stosować suplementy na odchudzanie?

Suplementy wspomagające odchudzanie są najbardziej przydatne podczas walki z nadwagą. Jednak podczas ich stosowania należy pamiętać, że same suplementy bez odpowiedniej diety i ilości aktywności fizycznej nie przyniosą oczekiwanych skutków.

Po wprowadzeniu takiej suplementacji do codziennej rutyny, istotne będzie rozpisane planu przyjmowania środków na kolejne dni i tygodnie, ponieważ tylko ich regularne stosowanie przyniesie optymalne efekty. Informacje o zalecanym spożyciu są zazwyczaj umieszczane na opakowaniach. Ważne jest, by nie przekraczać zalecanych dawek i ściśle przestrzegać instrukcji zawartych w ulotce, ponieważ suplementy spożyte w większej ilości mogą powodować negatywne skutki dla całego organizmu.

Przed podjęciem decyzji o suplementacji wspomagającej odchudzanie warto skonsultować się ze specjalistą, by upewnić się, że środki przyjmowane są zgodnie z zaleceniami, a przede wszystkim bezpieczne w użyciu. Trzeba mieć na uwadze, że pojawiają się pewne przeciwskazania do przyjmowania tego typu preparatów. Suplementy wpływające na obniżenie wagi nie powinny być stosowane przez kobiety w ciąży lub okresie karmienia. Ostrożność powinny zachować również osoby cierpiące na cukrzycę, nowotwory i choroby wątroby.

Suplementy na odchudzanie, źródło: Shutterstock

Rynek suplementów wspomagających odchudzanie – marki i ceny

W ostatnich czasach oferta rynkowa suplementów diety bardzo się powiększyła. W aptekach można znaleźć wiele nowych preparatów zawierających różnorodne i wyszukane składniki. Najbardziej znanymi suplementami wspomagającymi odchudzanie są: 2Be Slim, Slimperfect, Asystor Slim, Slimstrong, Allnutrition, Calominal, Liporedium.

Najpopularniejszym środkiem tego typu jest produkt 2Be Slim, którego cena to 19 zł za 60 tabletek powlekanych.

Często wybieranym suplementem jest także preparat Slimperfect, za którego opakowanie o pojemności 60 tabletek zapłacimy ok. 24 zł.

Opinie o Suplementy na odchudzanie - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 18 = 23

Opinie

  1. C Celinkaaaa

    Właśnie szukam skutecznego suplementu, który pomoże mi pozbyć się nadmiernych kilogramów :D Pewnie wybiorę któryś z opisanych na waszej stronie, dzięki :)

Podobne

Produkty w tej kategorii